środa, 16 marzec 2022 13:56

Debaty: „Jak planować i raportować zrównoważony rozwój? Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG”

Napisał
Debaty: „Jak planować i raportować zrównoważony rozwój? Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG” fot. free-images/Wikimedia

W czwartek 17 marca 2022 r. o g. 14.00 rozpocznie się Forum Rozwoju odbywające się ramach cyklu „Gospodarka - inwestycje - innowacje. Wyzwania dla polski na najbliższą dekadę”.

Jak poinformowało Centrum Informacji tematem dyskusji będzie rozwój i bezpieczeństwo polskiego sektora energetycznego, nowoczesne instrumenty finansowe jako szansa na większy dostęp do kapitału rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytanie: „Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG?”

Podczas czwartkowego Forum Rozwoju o g. 17.00 odbędzie się także panel „ESG - czyli jak planować i raportować zrównoważony rozwój” organizowany przez Instytut ESG. Podczas tej debaty poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Kogo i od kiedy będzie obejmował obowiązek raportowania ESG?,
  • Dlaczego UE nakłada obowiązek raportowania? Czy istnieje on także w innych częściach świata?,
  • Jak wojna na Ukrainie wpłynie na strategie ESG?,
  • W jaki sposób polskie przedsiębiorstwa mogą zaangażować się w pomoc uchodźcom, którzy schronienia szukają w Polsce? W jakich jeszcze - poza pomocą humanitarną czy wsparciem dla pracowników i organizacji, dotkniętych bezpośrednio wojną - mogą wykazać aktywność przedsiębiorcy, w zakresie ESG?,
  • Jakie skutki wywoła niewypełnienie obowiązku raportowania ESG?

W debacie „ESG - czyli jak planować i raportować zrównoważony rozwój” organizowanej przez Instytut ESG wezmą udział przedstawiciele organizacji doradczych: Deloitte - (międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie) i CMS McKinsey oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji, raportujących czynniki niefinansowe. Moderatorem dyskusji będzie Damian Kuraś, dyrektor Instytutu ESG.

Partnerem Głównym Forum Rozwoju jest Bank Gospodarstwa Krajowego, partnerem - Lotos, partnerami wspierającymi - Agencja Rozwoju Przemysłu i Grupa Inwest, a partnerem merytorycznym - Instytut ESG.