wtorek, 22 marzec 2022 13:15

Sieć przejmuje sieć salonów optycznych

Napisał
Sieć przejmuje sieć salonów optycznych fot. Medicover

W ramach rozwoju biznesu optycznego Medicover dokonał akwizycji spółki Bellevue Polska, która prowadzi w Polsce salony Lynx Optique.

W ramach inwestycji firma przejmie 20 punktów Lynx Optique, dzięki czemu potroi liczbę swoich lokalizacji w Polsce.

Jak poinformowała sieć Medicover w ramach biznesu optycznego (znanego pod marką Medicover Optyk) do tej pory rozwijał swoje portfolio salonów i usług optycznych poprzez otwarcia nowych salonów. Firma miała w Polsce 12 lokalizacji, w których oferowano m.in. profesjonalne badania optometryczne, doradztwo w zakresie doboru szkieł korekcyjnych, opraw okularowych i soczewek kontaktowych, a ostatnio również aparatów słuchowych.

Salony Lynx Optique znajdują się na terenie popularnych galerii handlowych w dużych miastach. Medicover w wyniku akwizycji przejmuje salony Lynx Optique zlokalizowane w Warszawie (9), Krakowie (3), Wrocławiu (2), Poznaniu (2), Bydgoszczy (2), Gdyni (1) i Rumii (1).

- Szacuje się, że co druga osoba w naszym kraju ma wadę wzroku wymagającą okularów korekcyjnych lub soczewek. W okresie pandemii doniesienia dotyczące problemów okulistycznych jasno wskazują, że zapotrzebowanie na efektywną diagnostykę i leczenie chorób oczu jest i będzie coraz większe. Dlatego przejęcie tak renomowanej sieci optycznej jak Lynx Optique jest naturalnym krokiem w rozwoju naszej firmy, jak i odpowiedzią na potrzeby pacjentów - mówi Magdalena Lipczyńska, dyrektor Medicover Optyk.

Oferta salonów Lynx Optique będzie także - jak dotychczas - adresowana do klientów indywidualnych.

Po transakcji Maria Pistre będzie nadal posiadała jeden salon w Warszawie współpracujący z Medicover. Dotychczas, jako współwłaścicielka Bellevue Polska, prowadziła salony pod licencjonowaną francuską marką Lynx Optique. Medicover planuje kontynuację tego modelu funkcjonowania sieci.