wtorek, 22 marzec 2022 15:31

Kolejna impreza wraca na targową mapę Polski

Napisał
Ergo Arena w Gdańsku Ergo Arena w Gdańsku fot. pl.wikipedia

Z bogatej oferty mieszkań oraz domów z Trójmiasta, i to w jednym miejscu, skorzystać będą mogli od 26 marca br. uczestnicy Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku.

To kolejna impreza, która wraca na targową mapę Polski, promując jednocześnie tak ważne dla gospodarki sektory: deweloperski, budowlany i związany z najmem mieszkań.

To także kolejny krok w powrocie do normalności podczas wychodzenia z pandemii. Organizatorem imprezy jest należąca do Grupy MTP spółka Nowy Adres, a jego partnerem - Międzynarodowe Targi Gdańskie - największy organizator imprez targowych na Wybrzeżu.

Na Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku szykuje się już około 40. wystawców. Z ich oferty, jaka dotyczy np. zakupu czy wynajmu domów, segmentów czy lokali mieszkalnych od 26 marca skorzystać będzie mógł każdy zainteresowany, który pojawi się w hali Ergo Areny.

Znaczna część wystawców to najwięksi i najbardziej doświadczeni deweloperzy z Trójmiasta i okolic - m.in. Siódme Niebo SA, Rutkowski Development, czy JHM Development SA.

Swoją obecnością na Targach Mieszkań i Domów przedstawiciele branż nieruchomościowej czy deweloperskiej odpowiadają na obecne wyzwania rynkowe i społeczne. Wynikają one m.in. z rosnącej - przez sytuację za naszą wschodnią granicą - liczby nowych mieszkańców Trójmiasta i związanego z nią zapotrzebowania na lokale mieszkalne, jak również z samej, tzw. rzeczywistości covidowej.

Uczestnicy targów mogą wziąć udział w bezpłatnych seminariach (strefa najmu i zakupu oraz strefa finansów), skorzystać z porad ekspertów w strefie porad, a także wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce podczas różnego rodzaju zajęciach w strefie warsztatów. Aby móc dokładniej zapoznać się z ofertą, zainteresowani odwiedzić mogą specjalną strefę – wirtualnych spacerów, stworzoną na potrzebę tych Targów.

- Wybrane mieszkania można obejrzeć na miejscu w wirtualnym wydaniu na dotykowym ekranie. 3D Estate zabiera zwiedzających w wirtualny spacer po mieszkaniach naszych wystawców. Strefa 3D na targach to połączenie tradycji z nowoczesnością. Na naszych targach można spotykać deweloperów, a wirtualny spacer pozwoli zobaczyć realistycznie wyglądające wnętrza mieszkań. Dzięki temu można zobaczyć mieszkanie tak, jak będzie wyglądało po wybudowaniu, wykończeniu i wyposażeniu. Wirtualny spacer pomaga w lepszej ocenie mieszkania i ułatwia podjęcie decyzji – zachęcają organizatorzy Targów Mieszkań i Domów.

Przy organizacji Targów partnerem jest spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie, która wskazuje, że we współpracy z organizatorem Targów Mieszkań i Domów ustaliła, że tegoroczna edycja tego wydarzenia, którego naturalnym miejscem jest od lat AMBEREXPO, tym razem organizowana będzie w gdańskiej ERGO ARENIE, bowiem tradycyjne już miejsce organizacji tej imprezy czyli AMBEREXPO przeznaczone jest wciąż na szpital tymczasowy. Placówka ta, w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania, przyjęła prawie 560 pacjentów.

 - Cała branża przemysłu spotkań i wydarzeń jest w sytuacji trudnej. Wracamy po pandemii i minie jeszcze trochę czasu zanim odrobimy straty, jakie poniosła branża przez ostatnie dwa lata. Aktualnie dużo podmiotów, ośrodków targowych zaangażowanych jest w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Punkty recepcyjne, zabudowy, transport pomocy na Ukrainę - m.in. tak pomagamy, ale niemniej ważny dla gospodarki jest powrót do normalności - podkreśla Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Dwa dni przed rozpoczęciem Targów Mieszkań i Domów w tym samym obiekcie czyli gdańskiej ERGO ARENIE kończą się Targi AMBERIF SPRING organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zdaniem wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, dobra współpraca jest kluczem do sukcesu dla obu imprez.

Branża targowa wraca właśnie do normalnego funkcjonowania. Przez minione dwa lata imprezy targowe albo w ogóle były odwołane, albo działały w ograniczonym zakresie. Dotychczasowe jej straty wynoszą około 3,5 mld zł.