sobota, 26 marzec 2022 08:30

Samozatrudnienie sposobem na życie?

Napisał
Kadra zarządzająca będzie raportować pozafinansowo w swoich przedsiębiorstwach i będzie przygotowywać i wdrażać obszerną strategię Kadra zarządzająca będzie raportować pozafinansowo w swoich przedsiębiorstwach i będzie przygotowywać i wdrażać obszerną strategię mat.pras

Katarzyna Kosakowska wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Samozatrudnionych wBREw podczas I Kongresu ESG przybliżyła temat, czy warto zakładać swój własny biznes i kto powinien się szkolić by być przygotowanym na realizację strategii zrównoważonego rozwoju. 

Jak zaznaczyła ekspertka, szkolenia z zakresu prowadzenia własnego przedsiębiorstwa u młodzieży są fundamentem dla orientacji we współczesnej gospodarce i tego jak można zarabiać na życie. - Form w jakich można świadczyć pracę jest wiele więc warto wiedzieć jak działać w złożonej przestrzeni i lepiej wiedzieć to za młodu. – mówiła Katarzyna Kosakowska. 

Dodatkowo ważnym elementem w szkoleniu na późniejszych etapach kariery zawodowej jest szlifowanie umiejętności przez kadry zarządzające, które według wiceprzewodniczącej jako te, które będą przygotowywać i raportować szczególnie w tematyce ESG, wymagają ciągłego uzupełniania wiedzy. - Kadra zarządzająca będzie raportować pozafinansowo w swoich przedsiębiorstwach i będzie przygotowywać i wdrażać obszerną strategię. Bez wiedzy w temacie ESG i raportowaniu będzie ciężko to realizować. – dodała kosakowska. 

Rozmówczyni podpowiedziała także, dla kogo samozatrudnienie może być pomysłem na biznes. - Z perspektywy własnego doświadczenia działanie w warunkach jednoosobowej działalności gospodarczej jest jak najbardziej godne uwagi. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach i nie jest gotów ponoszenia ryzyka, kto preferuje stabilizację zawodową powinien rozważyć takie rozwiązanie, które wiąże się ze stabilną formą zatrudnienia. Nie jest to ścieżka dla każdego, choć zdarza się, że jest to ścieżka konieczna tak jak w przypadku rzemiosła, czy sfera usług. – podsumowała.

Więcej informacji o ESG na stronie https://esgkongres.pl/ 

Pełen zapis paneli https://www.youtube.com/watch?v=DnlFcC8CRBA 

Facebook: https://www.facebook.com/kongresesg/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/kongresesg/