środa, 20 kwiecień 2022 13:54

Henkel wycofuje się z biznesu w Rosji

Napisał
Henkel wycofuje się z biznesu w Rosji fot. Henkel Polska

Niemiecki koncern chemiczny Henkel poinformował w ogłoszonym komunikacie o wycofaniu się z prowadzenia działań biznesowych w Rosji, co ma mieć związek z „wojną w Ukrainie i aktualnym rozwojem sytuacji”.

Od czasu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego br. wiele firm zdecydowało się na zakończenie działań na rosyjskim rynku. Są też takie, które - mimo nawoływań i protestów - nie zakończyły działalności w kraju agresora, m.in. francuskie Leroy Merlin czy Auchan, które są krytykowane w związku z podjętą decyzją.

- Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby wesprzeć naszych kolegów na Ukrainie - zaznacza Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.

- Wspieramy naszych pracowników oraz mieszkańców Ukrainy i krajów sąsiednich, przekazując darowizny finansowe, żywnościowe i produktowe. Wielu pracowników Henkla angażuje się w udzielanie rzeczowej pomocy na granicach lub oferując osobom z Ukrainy zakwaterowanie -  dodał.

Wśród popularnych marek koncernu na polskim rynku znajdują się m.in. Bref, Ceresit, Clin, E, Fa, Gliss Kur, Metylan, Palette, Pattex, Persil, Pritt, Pur, Schauma, Schwarzkopf, Silan, Somat, Syoss, Taft.