czwartek, 21 kwiecień 2022 11:41

Kukiz zagłosuje za kandydaturą Adama Glapińskiego

Napisał
Adam Glapiński Adam Glapiński fot. NBP

Paweł Kukiz, pytany w „Sygnałach dnia” na antenie I Programu Polskiego Radia o to czy poprze, wraz z całym pięcioosobowym kołem poselskim „Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia”, kandydaturę prof. Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP na drugą kadencję, stwierdził, że sam na niego zagłosuje.

Dodał przy tym: „natomiast co zrobią moi posłowie, nie wiem, bo u nas jest pluralizm”.

W jego przekonaniu ostateczny wynik głosowania od niego nie zależy. - To zależy też od sytuacji w obozie władzy. Bo gdyby ta sytuacja była klarowna, to już dawno prezes Adam Glapiński byłby wybrany. To zależy od posłów Konfederacji, to zależy też od tego, czy któryś z członków Koalicji Obywatelskiej się nie pomyli - powiedział.

Przypomnijmy, że obecna kadencja Adama Glapińskiego, upływa 21 czerwca br. Jego kandydaturę na drugą, sześcioletnią kadencję zgłosił jeszcze w styczniu br. prezydent Andrzej Duda.

Tymczasem na początku kwietnia kandydaturę Glapińskiego poparł wicepremier Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla Radia Plus szef PiS powiedział: - Idziemy już ku ostatecznej decyzji. To będzie decyzja oczywiście wspierająca wniosek prezydenta.