piątek, 22 kwiecień 2022 14:43

Finał turnieju „EkstraKLASA Wojskowa”

Napisał
Prezes Wojciech Arndt wręcza nagrodę zwycięzcom Turnieju Prezes Wojciech Arndt wręcza nagrodę zwycięzcom Turnieju fot. Fabryka Broni "Łucznik" - Radom sp. z o.o.

21 kwietnia odbył się finał Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Główną nagrodę w postaci czterech kompletów trenażera-pneumatycznego karabinka BERYL wz. 96 ufundowała Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z.o.o.

Tegoroczny Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”, to druga edycja tego prestiżowego wydarzenia organizowanego przez MON. W pierwszej edycji wzięło udział blisko 300. uczestników z 99. szkół, w tym roku zaś w zmaganiach wzięły udział aż 142 szkoły. Wieloetapowy konkurs już teraz pokazał ogromną determinację uczniów, aby dorównać profesjonalnym żołnierzom pod względem przygotowania merytorycznego.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o wojsku podczas wieloetapowej rywalizacji. Cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w Finale Turnieju, który odbył się w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie. Zwycięzcami Turnieju zostali uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Ekstraklasy Wojskowej 2022 oraz puchar, którym będą mogli się szczycić przez kolejny rok.

- Dziś w klasach mundurowych w całej Polsce uczą się dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Kształcenie w klasach mundurowych - w duchu wartości patriotycznych, historycznych i proobronnych - pozwala na wszechstronny rozwój tych młodych ludzi oraz przyczynia się do wzmacniania bezpieczeństwa naszego narodu w przyszłości. Turniej „EkstraKLASA Wojskowa” pobudza ducha rywalizacji i działa motywująco na jej wszystkich uczestników. Jestem dumny, że mogliśmy przekazać nagrody dla zwycięzców tego turnieju, który wyłania przyszłe elity naszych Sił Zbrojnych - powiedział dr Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o.

Trenażer-pneumatyczny karabinka BERYL wz. 96, produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” - Radom to najlepszy sposób na skuteczne i bezpieczne szkolenie z wykorzystaniem broni w zakresie wstępnego szkolenia strzeleckiego oraz taktyki strzeleckiej. Każdy zestaw jest wyposażony m. in. w magazynki, pas nośny, gogle ochronne oraz wycior do broni. Replika Beryla w podstawowym modelu nie posiada elementów wersji bojowej, dzięki czemu jest doskonałą pomocą dydaktyczną i narzędziem na zajęciach szkolnych. Ponadto nie wymaga posiadania strzelnicy ani żadnego specjalnego przechowywania w wyznaczonych pomieszaniach i sejfach, co w ograniczonych warunkach szkolnych ma bardzo duże znaczenie.

Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych RP, MSWiA oraz na rynek cywilny i eksport.