poniedziałek, 25 kwiecień 2022 03:36

„S”: Pozostanie w Rosji Auchan przynosi mu „gigantyczną stratę wizerunkową”

Napisał
„S”: Pozostanie w Rosji Auchan przynosi mu „gigantyczną stratę wizerunkową” fot. pl.wikpedia.com

Działający w Auchan Polska związek zawodowy NSZZ „Solidarność” zaapelował do globalnego kierownictwa firmy, żeby ta wycofała się z rynku rosyjskiego.

- Większość pracowników zatrudnionych w sieci sklepów Auchan i Leroy Merlin solidaryzuje się ze swoimi kolegami z ukraińskiej filii i całym narodem ukraińskim. Za to postawa Zarządów obu sklepów jest wyjątkowo tchórzliwa - komentuje organizacja Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin.

W liście skierowanym w zeszłym tygodniu do Edgarda Bonte, globalnego prezesa Auchan, Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” podkreślił, że pozostanie na rynku rosyjskim przynosi firmie „gigantyczną stratę wizerunkową”.

- Z pracowniczej perspektywy obserwujemy znaczący odpływ klientów z punktów handlowych, w których są zatrudnieni członkowie naszego Związku. Z informacji banku PKO BP (na podstawie danych o płatnościach kartami bankowymi) wynika, że sieci handlowe, które pozostały w Rosji i nadal prowadzą tam interesy, odnotowały kilkunastoprocentowy spadek obrotów w Polsce w stosunku do tych sieci, które zdecydowały się opuścić kraj Putina - napisano.