poniedziałek, 02 maj 2022 08:30

Agnieszka Domańska w zespole doradców gospodarczych MAP

Napisał
1. z l. Agnieszka Domańska, w centrum Jacek Sasin 1. z l. Agnieszka Domańska, w centrum Jacek Sasin fot. MAP

Prof. SGH, dr hab. Agnieszka Domańska, prezes Instytutu Staszica, została powołana do zespołu doradców gospodarczych przy ministrze aktywów państwowych, wicepremierze Jacku Sasinie.

Zasiada w nim obok m.in. prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, prof. Pawła Mielcarza z Akademii Leona Koźmińskiego i b. wiceministra finansów Pawła Gruzy.

- Bardzo cieszę się z powołania tego zespołu, liczę na owocną współpracę i mam nadzieję na jego szybkie efekty - powiedział wicepremier Jacek Sasin. - W ostatnim czasie mamy do czynienia z bardzo szybko zmieniającymi się uwarunkowaniami rynkowymi i ekonomicznymi, dlatego wykorzystanie Państwa wiedzy i doświadczenia może pomóc w realizacji zamierzonych celów - uzasadniał wicepremier.

Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych w oficjalnym komunikacie, zespół doradców złożony z najlepszych fachowców, naukowców i ekspertów rynkowych stanowić będzie organ pomocniczy i doradczy Ministra Aktywów Państwowych. Jego rola to stała ocena sytuacji i kreowanie propozycji zmian, które z jednej strony mogą się przyczyniać do jak najlepszego wykorzystania możliwości spółek, a z drugiej – efektywnie służyć rozwojowi gospodarczemu.

Eksperci zasiadający w zespole będą zajmować się przede wszystkim analizowaniem sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie pod kątem polityki społeczno-gospodarczej MAP, przedstawiać wnioski odnośnie rozwiązywania problemów, w tym propozycje zmian legislacyjnych oraz przygotowywać opinie i ekspertyzy dla szefa resortu aktywów państwowych.