piątek, 13 maj 2022 13:41

Noc Muzeów w Stacji Muzeum z samochodem dwudrogowym

Napisał
Noc Muzeów w Stacji Muzeum z samochodem dwudrogowym fot. arch.

W tym roku, w całej Warszawie, podczas wyjątkowej sobotniej nocy, ponad 200 placówek otworzy swoje podwoje dla zwiedzających w czasie „Nocy Muzeów”.

Specjalne atrakcje czekają też na miłośników kolei. W Stacji Muzeum będzie można zobaczyć m.in. samochód dwudrogowy zaprezentowany przez spółkę Trakcja.

Tegoroczna edycja międzynarodowego święta muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja 2022 r. Wśród wielu atrakcji szczególnie wyróżnia się oferta Stacji Muzeum, która mieści się w budynku dawnego dworca Warszawa Główna przy ul. Towarowej 2. Placówka organizuje Kolejową Noc Muzeów, podczas której będzie można podziwiać zarówno stałą ekspozycje jak też nowości, w tym m.in. samochód dwudrogowy, który może poruszać się zarówno po zwykłej drodze jak też po torach.

Pojazd zaprezentowany przez spółkę Trakcja, to DAF XF DUO, prawie 11-metrowy, wielofunkcyjny samochód, którego zadaniem jest konserwacja i utrzymanie w czystości ciągów komunikacyjnych. Szeroki na ponad 2,5 m i wysoki na 4 m, waży ponad 23 tony. Jest w stanie holować pojazdy szynowe, o wadze nawet do 300 ton.

Kolejowa Noc Muzeów 2022 w Stacji Muzeum rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do godz. 01.00. Wstęp do muzeum jest wolny.