wtorek, 28 czerwiec 2022 15:25

Kolejny wieczór autorski w Galerii Delfiny

Napisał
Kolejny wieczór autorski w Galerii Delfiny fot. Galeria Delfiny

28 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu e-Spotkania z książką w Galerii Delfiny. Tym razem gościem Galerii będzie Dagmara Leszkowicz-Zaluska, która opowie o swojej nowej książce: Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei.

Wieczór poprowadzi Wiktor Świetlik, publicysta.

Spotkanie odbędzie się w formule on-line. Będzie je można obejrzeć na portalu You Tube pod adresem: https://youtu.be/7VIoL--lhOQ

O książce: Początek dwudziestego wieku, małe miasteczko, niewielka kamienica, a w tle wojna i walki o niepodległość. Zwykłe życie mieszkańców Gnieźnieńskiej 10 splata się tu z niepokojami, które niesie wielka historia. Książka opowiada o zwykłych ludziach, którzy żyli w przededniu powstania wielkopolskiego, cierpieli, kochali i budowali podwaliny rodzącej się Drugiej Rzeczpospolitej.

O autorce: Dagmara Leszkowicz-Zaluska - dziennikarka i pisarka. Przez wiele lat pracowała jako korespondentka agencji Reuters, a od 2018 r. jest redaktor naczelną anglojęzycznych redakcji Polskiej Agencji Prasowej, w tym portalu The First News. Mama trzech synów, mieszka pod Warszawą. Pochodzi z Wielkopolski.