poniedziałek, 01 sierpień 2022 15:15

Odkrywanie uroków Polski z popularnym kremem czekoladowym

Napisał
Odkrywanie uroków Polski z popularnym kremem czekoladowym fot. Ferrero Polska Commercial

1 sierpnia wystartowała druga edycja akcji „Nutella kocha Polskę 2022”, która potrwa do 30 września.

Producent popularnego kremu do smarowania wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) po raz kolejny przygotowali propozycję 16. lokalizacji, które znajdą się na etykietach słoików z limitowanej edycji.

Zeszłoroczne zainteresowanie kampanią sprawiło, że Nutella po raz kolejny postanowiła udowodnić, że piękno jest wokół nas i wystarczy tylko się rozejrzeć by je dostrzec.

- Zachęceni sukcesem pierwszej edycji naszej akcji z 2021 postanowiliśmy również w tym roku zaprosić naszych konsumentów do odkrywania uroków Polski wraz z kremem Nutella.  We współpracy z PTTK i przy aktywnym zaangażowaniu ze strony fanów marki stworzyliśmy mapę wyjątkowych miejsc. W tym roku uzupełniamy ją o kolejne 16 lokalizacji, które znajdą się na etykietach słoików z limitowanej edycji, a są to: Suwalszczyzna, Pojezierze Ełckie, Toruń, Kraków, Dębki, Gdynia, Świnoujście, Zalew Wiślany, Tatry, Wieliczka, Warszawa, Gdańsk, Dunajec, Zamek Ogrodzieniec, Zalipie i Zamość - tłumaczy Łukasz Sasin, Country Marketing Manager marki Nutella.  

Akcja startuje 1 sierpnia i potrwa do 30 września. W tym czasie każdy kto kupi słoik kremu Nutella z limitowanej edycji może poznać bliżej nasz piękny kraj i wygrać nagrody. Zasady są bardzo proste: wystarczy kupić promocyjny słoik kremu Nutella, zarejestrować zakup na stronie internetowej nutella.pl i zakręcić kołem fortuny. Na zwycięzców czeka voucher turystyczny o wartości 5000 zł, idealny na letnie podróże po naszym pięknym kraju, oraz vouchery na usługi fotograficzne.

Na specjalnej, dedykowanej zakładce Nutella kocha Polskę na stronie internetowej nutella.pl konsumenci znajdą stworzoną przez PTTK listę atrakcji godnych odwiedzenia w każdej ze wspomnianych lokalizacji.

Z ciekawostek możemy się dowiedzieć, że Suwalszczyzna to miejsce urodzenia Marii Konopnickiej, a przejażdżka kolejką wąskotorową przez malowniczy Wigierski Park Narodowy czy rejs statkiem po pięknym Kanale Augustowskim to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Z kolei na Pojezierzu Ełckim Nutella zachęca turystów do wizyty, przy legendarnym głazie narzutowym, w miejscowości Stare Juchy i poznanie opowieści o Jaćwingach, którzy kiedyś zamieszkiwali te tereny. Proponuje również przejażdżkę Ełcką Koleją Wąskotorową i podziwianie świetnie zachowanej zabytkowej infrastruktury kolejowej wśród urzekającego mazurskiego krajobrazu.

W Toruniu producent kremu zaprasza na wycieczkę po średniowiecznych zaułkach Starego Miasta, wizytę w toruńskich fortach, jednych z najlepiej zachowanych w Europie oraz na pokaz astronomiczny w planetarium.

Zwiedzanie Kazimierza - magicznej, starej dzielnicy żydowskiej pełnej synagog, mini galerii i świetnych knajp czy wizyta w Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie znajduje się słynny obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem“ to tylko część atrakcji, które dostarczy nam Kraków.

Dębki to relaks na jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce. Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas zapewnią świetną zabawę i zastrzyk adrenaliny w parku linowym czy też podczas spływu kajakowego piękną rzeką Piaśnicą prosto do Bałtyku.

W Gdyni Nutella zachęca do spaceru po orłowskim molo i podziwianie majestatu orłowskiego klifu. Wizyta na wieży widokowej w Kolibkach, w Domku Żeromskiego czy spektakl na jedynej w Polsce scenie teatralnej na plaży to atrakcje, które z pewnością umilą wakacyjny odpoczynek.

Zwiedzanie symbolu Świnoujścia, czyli charakterystycznego białego wiatraka Stawa Młyny lub wizyta w Wolińskim Parku Narodowym i zachwyt jego klifami, bukowymi lasami, unikalną deltą Świny i Jeziorem Turkusowym to atrakcje które z pewnością zostaną na dłużej w pamięci każdego z nas.

Zalew Wiślany to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych windsurferów. Natomiast zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Stegnie i podziwianie niesamowitych okazów zgromadzonych na ekspozycji to dobre miejsce na zakup pięknych pamiątek z bursztynem.

Wyprawa w Tatry z kremem Nutella to wspaniały spektakl w Teatrze Witkacego - wyjątkowym miejscu, który ma swoją siedzibę w dawnym Zakładzie Wodoleczniczym. W czasach swej świetności obiekt był miejscem spotkań elity intelektualno-artystycznej. Po odrobinie kultury warto udać się na spacer po tatrzańskich dolinach. Każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny charakter i oferuje zupełnie wyjątkowe widoki.

Wizyta w Wieliczce nie może się odbyć bez odwiedzenia podziemnego świata Kopalni Soli i zwiedzania niesamowitych, jedynych w swoim rodzaju komór solnych - m.in. przepięknej Kaplicy Świętej Kingi i podziemnych jezior. Obowiązkowy jest też spacer Trasą Górniczą w Kopalni Soli i eksplorowanie surowych oraz tajemniczych rejonów podziemnego labiryntu.

Spacer po sercu Warszawy, czyli Placu Zamkowym ze słynną kolumną Zygmunta oraz Zamkiem Królewskim, wizyta w Pałacu w Wilanowie, relaks w Łazienkach Królewskich czy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego to pozycje obowiązkowe podczas wizyty w stolicy. 

Wizyta na Jarmarku Dominikańskim organizowanym w Gdańsku od 750. lat czy wejście na wieżę widokową w gdańskiej Bazylice Mariackiej, gdzie widok jest naprawdę imponujący to tylko część atrakcji. Rejs na Westerplatte i zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w ciekawy sposób przedstawi nie tylko historię wojny i genezę jej wybuchu, ale też podział, który po niej nastąpił.

Spływ flisacką tratwą Przełomem Dunajca w Pieninach, przejażdżka rowerowa wzdłuż rzeki ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru, wizyta w położonym nad zalewem Czorsztyńskim Zamku w Niedzicy czy spacer po Wąwozie Homole w Jaworkach to tylko niektóre z wielu atrakcji którymi ugości nas Dunajec.

Na Zamku Ogrodzieniec turyści będą mogli obejrzeć pokaz prawdziwego średniowiecznego turnieju rycerskiego - z zawodami łuczniczymi, walkami na miecze i tarcze, a nawet konkursem średniowiecznej mody! Uczestnictwo w Zamkowej Fieście Balonowej - to dwa dni niezwykłych pokazów lotniczych (także nocą!), zawodów i opowieści o lotnictwie.

„Chaty jak kwiaty” to wizytówka Zalipia - malowniczej miejscowości w województwie małopolskim gdzie wizyta w Zagrodzie Felicji Curyłowej - wybitnej malarki oraz propagatorki zdobienia domów i ich wnętrz oryginalnymi motywami roślinnymi jest nie lada atrakcją. Nauka malowania zalipiańskich kwiatów podczas warsztatów plastycznych organizowanych w Zagrodzie Felicji Curyłowej to wspaniała zabawa.

Twierdza Zamość na przestrzeni wieków przeżyła aż 5 oblężeń, z czego ostatnie przypadło na powstanie listopadowe. Spacer po Wielkim Rynku w Zamościu i jego okolicach pełnych pereł renesansowej architektury to pozycja obowiązkowa. Przepiękna ulica Ormiańska, Ratusz Miejski oraz imponujące XVI - wieczne kościoły i synagoga to wizytówka Zamościa.

Szczegóły akcji promocyjnej dostępne są na stronie internetowej www.nutella.pl.