wtorek, 02 sierpień 2022 16:01

Nowy szef PAP Biznes

Napisał
Piotr Rożek Piotr Rożek fot. youtube.com/wirtualnemedia.pl

Piotr Rożek od września będzie kierownikiem redakcji PAP Biznes, zastąpi odchodzącego Tomasza Jóźwika (przed zmianą struktury redaktora naczelnego PAP Biznes).

Jak poinformowały Wirtualnemedia.pl Piotr Rożek jest obecnie p.o. kierownika redakcji PAP Biznes, a od września będzie już jej kierownikiem.

O sprawie jako pierwszy napisał „Presserwis”. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl informację potwierdza prezes PAP Wojciech Surmacz. PAP Biznes podlega pod wicenaczelną PAP Dagmarę Leszkowicz. Rożek będzie kierownikiem PAP Biznes.

Do niedawna redakcja miała redaktora naczelnego, zmieniło się to niedawno - obecnie Polska Agencja Prasowa ma jednego redaktora naczelnego Cezarego Bielawskiego. Jak podkreśla Surmacz, zmiany były czysto organizacyjne, nie pociągnęły za sobą żadnych zmian kompetencyjnych.

Zastępcami Bielakowskiego są Radosław Gil (I zastępca redaktora naczelnego), Tomasz Grodecki i Dagmara Leszkowicz (poza PAP Biznes odpowiada też za anglojęzyczną redakcję PAP Biznes, The First News i redakcję anglojęzyczną). Tomasz Jóźwik do końca sierpnia jest na wypowiedzeniu. O tym, że odchodzi z PAP, poinformował w maju. Jak pisał na Twitterze, do rozstania skłoniły go „prywatne przemyślenia”. Piotr Rożek w PAP pracuje od 2000 r., ostatnio był wicenaczelnym PAP Biznes.