sobota, 16 styczeń 2021 00:26

Z biznesu do administracji Bidena

Jonathan Finer, pracujący dotychczas dla jednego z największych funduszy inwestycyjnych w USA, Warburg Pincus, został powołany przez administrację prezydenta-elekta Joe Bidena na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Wcześniej ogłoszono, że nowym sekretarzem stanu będzie Antony Blinken, również powiązany z funduszem, który w Polsce ma sieci aptek - poinformował portal filarybiznesu.pl.

- Musimy dobrze wiedzieć, co chcemy ludziom przekazać, a więc musimy tak te treści przekazywać dziennikarzom i opinii społecznej, aby nie były one traktowane jako coś, co jest niepotrzebne albo jest laurką dla naszego klienta - wyjaśnia w wykładzie dla Akademii Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) Marek Sokół, prezes agencji Kancelaria PR, który wcześniej przez kilkanaście lat pracował jako dziennikarz.

- Jestem zwolennikiem ponownego otwarcia gospodarki, najlepiej według zasad, które opracował sam rząd i ogłosił w listopadzie. Próbuję przekonać do takiej decyzji Pana Premiera. Na razie bez rezultatu - mówi w wywiadzie przeprowadzonym przez Bogusława Mazura dla polskatimes.pl Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med zostało Liderem Roku 2020 w Ochronie Zdrowia. Nagrodę przyznano w kategorii „Działalność edukacyjno-szkoleniowa”. CEM otrzymało nagrodę „za dominację praktyki nad teorią i szybkie przezwyciężenie pandemicznych ograniczeń”.

Od początku pandemii wiele polskich firm zmodyfikowało produkcję, dostosowując ją do nowych realiów. W tej chwili krajowe zakłady wytwarzają w sumie ok. 200 mln sztuk miesięcznie wysokiej klasy maseczek ochronnych i rozwijają eksport do krajów UE, ponieważ polski rynek stał się dla nich zbyt mały.

czwartek, 14 styczeń 2021 22:58

Oferta elektrycznego autobusu dla gmin

ARP E-Vehicles Sp. z o.o., spółka zależna Agencji Rozwoju Przemysłu SA, podczas konferencji „Autobus elektryczny w każdej gminie” przedstawiła samorządom ofertę elektrycznego autobusu.

ARP Leasing, spółka z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu SA, już po raz czwarty poszerza grono partnerów biznesowych, dla wsparcia finansowego przedsiębiorców z branży transportowo - autokarowej, którzy w wyniku trwającego lockdownu gospodarki notują problemy z płynnością finansową.

czwartek, 14 styczeń 2021 12:33

Instytut Liderem Roku

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach został laureatem konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” w kategorii „Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia - innowacyjny szpital”.

Dwusilnikowy AW139 produkowany przez koncern Leonardo będzie nowym śmigłowcem prezydenckim w Kolumbii.

wtorek, 12 styczeń 2021 14:01

Pozwólcie ćwiczyć!

Warsaw Enterprise Institute stoi na stanowisku, że nie istnieje dobre uzasadnienie dalszego wstrzymywania działalności obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Co dają studia historyczne? - Przede wszystkim szerokość spojrzenia, szerokość horyzontów.

W 2020 r. przychód Grupy Mlekovita wyniósł ponad 5,5 mld zł. To kolejny rekordowy wynik osiągnięty przez firmę - i to mimo trudnej sytuacji rynkowej i zawirowań związanych z pandemią COVID-19.

W ubiegłym, pandemicznym roku sieci Żabka udało się najbardziej wzmocnić wizerunek i pozycję na rynku spośród sieci handlowych - wynika z badania YouGov BrandIndex autorstwa agencji Inquiry.

Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office.