Badania pokazują, że dla coraz większej liczby studentów i absolwentów ważne jest wczesne zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Jesienią warto zadbać o dobrą formę fizyczną, która ma również wpływ na naszą odporność. Przy większej aktywności fizycznej ważne jest zapewnienie w diecie odpowiednich ilości białka.

W sprzedaży bezpośredniej podstawą jest osobisty kontakt klienta z konsultantem, ale COVID-19 i kolejne lockdowny sprawiły, że odsetek zakupów w trakcie takich spotkań spadł z 96 proc. do 41 proc.

wtorek, 19 październik 2021 13:35

Teraz Polska Mimo Wszystko

Rok minął i znowu miałem przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Krakowie.

Stanowiska dla pracowników fizycznych i technicznych nie są kojarzone z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

- Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić. Ogromna większość na tym zyska - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński o „Polskim Ładzie” w wywiadzie dla radia RMF FM.

Dziś, tj. 19.10.2021 r., o godz. 18:00, warszawska Galeria Delfiny zaprasza na spotkanie autorskie online połączone z oficjalną premierą najnowszej książki prof. Lecha Królikowskiego, varsavianisty, profesora akademickiego i samorządowca.

poniedziałek, 18 październik 2021 14:45

ZPP krytykuje plany dalszego podwyższania akcyzy na piwo

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w krytyczny sposób odnosi się do rządowego projektu ustawy przewidującego między innymi drastyczną podwyżkę stawki akcyzy od piwa.

niedziela, 17 październik 2021 16:18

Orlen - Lotos. Fuzja jest potrzebna

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla radia RMF podkreślił, że fuzja Orlenu i Lotosu jest wskazana i potrzebna, aby w przyszłości ceny paliw w Polsce były niższe.

Godzina treningu na bieżni czy rowerku linii ECO-POWR generuje średnio nawet do 150 wat energii elektrycznej, która może zasilić np. małą lodówkę lub laptopa.

Hotel prywatny czy sieciowy? Prowadzony samodzielnie czy z doradcą? Jaka forma działalności najbardziej się opłaca? To pytania, na które odpowiedzi udziela Rafał Abramczyk, ekspert hotelowy, strateg i specjalista od wprowadzania innowacji w branży hotelarskiej w hotelAG.

W wyniku pandemii przyspieszyła zielona transformacja w przedsiębiorstwach.

Systemy kaucyjne działają już w kilkunastu krajach Europy, a nad wprowadzeniem takiego rozwiązania pracuje też Polska.

Spółka Creotech Instruments SA, w którym 17,1% udziałów posiada Agencja Rozwoju Przemysłu, zadebiutowała na warszawskiej giełdzie na rynku New Connect.

Ważnym czynnikiem w ogłoszeniach o pracę jest to, czy oferty dotyczą formy wyłącznie pracy zdalnej - aż 41 proc. badanych deklaruje, że zwraca na to uwagę.

Choć znaczna część pracowników deklaruje chęć pracy zdalnej lub hybrydowej tłumacząc optymalizacją czasu i kosztów to tego typu warunki posiadają również swoje minusy.

poniedziałek, 18 październik 2021 12:33

Miejska pasieka na dachu poznańskiej siedziby sieci

Znajdziemy je w najbardziej zatłoczonych metropoliach świata. Stoją na wielu budynkach w centrach miast, np. na dachach londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, paryskiej Opery Garnier czy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas 127. edycji Kongresu Francuskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów i Chirurgów Głowy i Szyi (SFORL) w Paryżu 39-letni prof. Piotr H. Skarżyński otrzymał prestiżowy medal „Honorowego Członka SFORL”.

Z okazji jubileuszu 30-lecia Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) wspólnie z ośrodkiem analitycznym SpotData przygotowała raport podsumowujący trzy dekady polskiego eksportu.

Większość firm obawia się ataków z użyciem oprogramowania szyfrującego bardziej niż innych cyberzagrożeń.

piątek, 15 październik 2021 12:15

Testy Krajowego Systemu e-Faktur rozpoczęte

Na stronie Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów opublikowano komunikat o rozpoczęciu testów Krajowego Systemu e-Faktur.

czwartek, 14 październik 2021 12:57

WEI: Niepewna sytuacja firm rodzinnych

Warsaw Enterprise Institute opublikował szczegółowy raport "Jaką przyszłość ma Polski biznes rodzinny?".

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed podczas konferencji prasowej ogłosiła certyfikację standardu jakości EU-GMP w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Ho Chi Minh w Wietnamie.

Czy krajowe inwestycje w energetykę o charakterze strategicznym mogą przyczynić się do dynamizacji rozwoju gospodarczego Polski?

W polskim systemie prawnym wciąż brakuje jednoznacznej podstawy prawnej umożliwiającej pracodawcy swobodne (tzn. bez narażenia się na ryzyko jakiejkolwiek odpowiedzialności) pytanie pracowników czy kandydatów do pracy o to, czy są zaszczepieni (w zasadzie nie tylko w kierunku COVID-19, ale w ogóle).

Choć pandemia zmieniła rynek pracy, firmowe świadczenia pozapłacowe nie straciły na ważności. Zmieniła się jednak ich kategoria. Coraz bardziej cenimy te, które wspierają zdrowie pracowników.

BGK ogłosił nową strategię na lata 2021-2025 w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Poprzez raport CSR za 2020 potwierdza, że zrównoważony rozwój jest ważnym elementem wszystkich jego działań.

Rewolucja sposobu, w jaki Polacy robią zakupy spożywcze online jest już blisko. Lite e-Commerce odpowiadać będzie w Grupie Żabka za stworzenie takich rozwiązań na rynku ekspresowych zakupów.

Cześć sklepów Lidla jest otwartych w niedziele niehandlowe, gdyż są zamienione w punkty pocztowe. Zakupy mogą tam zrobić nie tylko osoby, które odbierają przesyłkę, lecz wszyscy klienci.

Na OLX Praca, liczba ofert notuje w tym roku rekordowe wzrosty dla kategorii: transport i spedycja, produkcja, sprzedaż i obsługa klienta, budowa i remonty.