W najbliższych dniach rozpoczną się pierwsze badania pacjentów nowoczesnym kontenerowym tomografem komputerowym przekazanym przez sieć sklepów spożywczych Żabka Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wielkopolskim.

Autorzy raportu „Marka pracodawcy w obliczu pandemii” pokazali, jak w czasie koronakryzysu firmy odbierane są przez pracowników. W badaniu skupiono się na emocjach, jakie towarzyszą osobom zatrudnionym, a także na tym, jak oceniają komunikację i jak w długim terminie zmienić się mogą ich oczekiwania wobec pracodawców - poinformował portal PRoto.pl.

Z Jackiem Janiszewskim, przewodniczącym Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatorem forum WELCONOMY in Toruń, rozmawia Radosław Konieczny, z Instytutu Staszica.

Firmy zrzeszone w Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, przekazały już ponad 210 tys. litrów spirytusu skażonego na potrzeby walki z pandemią koronawirusa.

By przybliżyć czytelnikom najciekawsze rynkowe nowości Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego przygotowała cykl wirtualnych spotkań, które transmitowane są na żywo prosto z warszawskiej Galerii Delfiny. W kolejnym spotkaniu weźmie udział Piotr Zaremba. Okazją będzie premiera jego książki „Horror licealny”, wydanej przez Wydawnictwo Warszawskie.

wtorek, 02 czerwiec 2020 12:53

Pełna lodziarnia dostępna tuż za rogiem

Na patyku, w kubeczku, rożku lub tubce, a może w formie kanapki? Śmietankowe, owocowe, w czekoladzie, czy jednak sorbet? Gdy za oknem robi się coraz cieplej, lody to deser, który wybieramy najczęściej. Pełna znanych i lubianych marek, które zaskakują bogactwem smaków, jest lodziarnia tuż za rogiem.

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 21:38

Książę Biskup w angielskim przekładzie

Myszeida, zbiór trzech cieszących się największą popularnością poematów heroikomicznych autorstwa Ignacego Krasickiego, został właśnie wydany przez angielskie wydawnictwo Glagoslav Publications.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt dotyczący możliwości stosowania wirtualnych kas fiskalnych. Może to przynieść zmniejszenie szarej strefy, wzrost wpływów do budżetu państwa nawet o 1,5 mld zł rocznie – będzie też opcją niższych kosztów dla podatników.

Grupa Lotos, Grupa Azoty SA, Grupa Azoty ZCh „Police”, Grupa Azoty Polyolefins, Hyundai Engineering Co., oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND) zawarły umowy na finansowanie projektu „Polimery Police”.

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 15:31

Herde: „Konsumencki absurd miesiąca”

Co to jest konsumencki absurd? Z perspektywy organizacji konsumenckiej to nasza codzienność. „Napój bananowy”, w którego składzie nie ma ani grama bananów, „Pierogi z mięsem”, w których mięsa jest 12%, „Internet bez limitu”, ale tylko do 20 GB, prezent na pokazie, za który trzeba słono zapłacić i wiele innych nieuczciwych praktyk, na które jako konsumenci nie reagujemy.

Odmrażanie gospodarki, w momencie gdy pandemia wcale się nie kończy, ma jeden cel – ratowanie miejsc pracy i firm przed bankructwami. Jest to sytuacja absolutnie wyjątkowa, nie tylko ekonomicznie, ale i społecznie. Aby zminimalizować nadchodzący kryzys, a jednocześnie ochronić zdrowie Polaków, musimy poszukiwać odważnych rozwiązań - stwierdza w swym ostatnim apelu Rada Przedsiębiorczości. 

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 15:17

Vaping najlepszym sposobem na życie bez papierosa

E-papierosy są produktem stworzonym z myślą o osobach dorosłych, które borykają się z uzależnieniem od tytoniu. W związku z obchodzonym wczoraj Światowym Dniem bez Tytoniu Vaping Association Polska (VAP) przypomina, że e-papierosy pozostają obecnie najpewniejszą i najbezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnych papierosów.

- Patrząc na inne kraje, nastawiałbym się raczej na dwa miesiące niż dwa tygodnie ograniczeń, i to przyjmując pozytywny scenariusz, w którym wirus zostanie wreszcie opanowany dzięki izolacji kraju - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Poczta elektroniczna to najczęstsza „furtka”, którą oprogramowanie ransomware (typ złośliwego oprogramowania, blokującego dostęp do systemu, uniemożliwiającego odczytanie zapisanych w nim danych i żądającego okupu za ich odszyfrowanie) dostaje się do firmowych systemów.