Badacze Kaiser Permanente z Kalifornii przeprowadzili badanie z udziałem prawie 50 tys. osób, które przechodziły COVID-19. Wyniki opublikowane w British Journal of Sports Medicine sugerują, że regularna aktywność fizyczna zapewnia silną ochronę przed hospitalizacją, przyjęciem na oddział intensywnej terapii i śmiercią.

Swoją premierę ma ecosavers club - platforma polskiego startupu, który specjalizuje się w produktach energooszczędnych, dostarczanych dla klientów indywidualnych oraz firm.

Wiosna to idealny moment na zmianę i utrwalenie nawyków korzystnych dla zdrowia i urody. Podstawą dobrej kondycji psychofizycznej jest odpowiednie nawodnienie organizmu.

Instytut Staszica opublikował stanowisko w związku z problemami we wdrożeniu nowego elektronicznego systemu poboru opłat.

Fabryka Broni „Łucznik”- Radom sp. z o.o. nawiązała współpracę z Politechniką Warszawską w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, doradczych, eksperckich oraz wdrożeniowo - projektowych.

Koncern Leonardo wraz z PZL-Świdnik jako swoją polską bazą przemysłową prezentują podczas Balt Military Expo 2021 szeroką ofertę dla Marynarki Wojennej RP.

Trzydzieści lat z okładem ma polski wolny rynek i tyle też mniej więcej trwają dwie ważne, acz cały czas nierozstrzygnięte dyskusje.

- Po rozwiązania BGK i sektora finansowego przedsiębiorcy sięgnęli ponad 100 tysięcy razy. Dzisiaj możemy ogłosić, że podpisaliśmy 100 tysięcy umów, a łączna wartość zabezpieczona instrumentami finansowymi dostarczonymi przez BGK to ponad 72 mld zł - deklaruje Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prawdziwy rollercoaster z niezwykle emocjonującym finiszem - tak można opisać Red Sea Egyptian Classic - pierwszy tegoroczny turniej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, który zakończył się zwycięstwem Mateusza Gradeckiego.

Naczelna Izba Aptekarska (NIA) przegrała w Sądzie Okręgowym w Warszawie w sprawie aplikacji „Recepta Gemini”.

„Poczet przedsiębiorców polskich” (wydany w wersji angielskiej, także w wersji e-booka pt. „Portraits of Polish Entrepreneurs From The Middle Ages To 1939”) to biograficzna opowieść o polskich inwestorach i twórcach biznesu od czasów średniowiecza do 1939 r.

Dziś 16 kwietnia przypada Światowy Dzień Głosu. Dźwięki są jednym z ważniejszych źródeł informacji o otaczającym nas świecie i pozwalają nam na sprawną komunikację z otoczeniem.

czwartek, 15 kwiecień 2021 13:20

Koncern zapewni bezpieczeństwo samolotom NATO

Leonardo uzyskał kontrakt od firmy Boeing na dostarczenie swojej nowej programowalnej radiostacji SWave Airborne SDR SRT-800 dla NATO-wskiej floty samolotów E-3A Airborne Warning and Control System (AWACS) - Lotniczego Wczesnego Ostrzegania i Kontroli.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało po raz 19. raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Znacie Państwo legendę o diable i zbożu? Otóż diabeł, widząc człowieka taszczącego wielki worek z ziarnem, porwał worek, uniósł wysoko, rozsypał ziarna, a żeby dokonać dzieła zniszczenia, wdeptał je mocno w ziemię. Efekt był inny od zamierzonego: wyrosły piękne kłosy.

Lux Med przeprowadzi program szczepień przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 wśród polskich sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2021 r.

Unijny pakiet odpadowy narzuca Polsce - podobnie jak wszystkim krajom członkowskim UE - wysokie cele dotyczące recyklingu odpadów opakowaniowych.

Jak dostać się do GROM-u? Czym zajmuje się sommelier, a na czym polega praca burmistrza? Czy dobry sportowiec ma większą szansę, aby być dobrym trenerem? Jak wyglądały początki kariery członkini zarządu jednej z największych sieci handlowych w Polsce?

W okresie pandemii społeczeństwo darzy większym zaufaniem pracodawców i sektor prywatny niż rządy czy organizacje NGO - wynika z najnowszego raportu Edelman Trust Barometer 2021.

środa, 21 kwiecień 2021 12:15

Firmy nie chcą zmniejszać płac

W czasie pandemii koronawirusa polskie firmy wolały ograniczać koszty pozapłacowe i inwestycje niż obniżać wynagrodzenia - wynika z „Badania Polskiej Przedsiębiorczości”. Wśród małych firm co piąta zdecydowała się podnieść płace.

wtorek, 20 kwiecień 2021 12:10

Rośnie znaczenie dyskontów FMCG

Pozycja dyskontów spożywczych (FMCG) w Polsce od lat się wzmacnia, a pandemia sprawiła, że cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Jakie są możliwości dalszego rozwoju tej branży?

Niemal połowa firm spodziewa się, że sytuacja gospodarcza w 2021 r. będzie gorsza niż rok wcześniej. Stąd przedsiębiorcy ostrożnie podchodzą do planów rekrutacyjnych.

Produkty mleczne odgrywają istotną rolę w diecie każdego człowieka, także we wspieraniu funkcjonowania układu odpornościowego.

Co najmniej do 18 kwietnia obiekty sportowe nadal pozostają otwarte tylko dla osób zawodowo uprawiających sport.

Dzięki masowemu programowi szczepień Wielka Brytania otwiera stopniowo swoją gospodarkę.

Jak wynika z raportu „Digital transformation: Shaping the future of European healthcare” firmy doradczej Deloitte, jakość i zakres dostępnych usług ochrony zdrowia poprawia się przy jednoczesnym wzroście skali i złożoności potrzeb systemów opieki medycznej.

- W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 r. w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) wydano 96 decyzji o wsparciu inwestycji na łączną kwotę ponad 3,5 mld zł.

Miesięczny Indeks Koniunktury (MIK) Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego wyniósł w kwietniu 97,1 pkt., co oznacza wzrost o 6,8 pkt. w porównaniu do sytuacji sprzed miesiąca.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego zaapelował o wyznaczenie ostatecznej daty zakończenia ograniczeń w działaniu firm i powrotu do sytuacji sprzed 10 października br.

10 kwietnia br. minęło 11 lat od jednej z najtragiczniejszych katastrof lotniczych w historii polskiego lotnictwa.