MPa

MPa

Jak powszechnie wiadomo, rządząca formacja musi mieć wrogów, by z nimi toczyć spektakularne bądź hybrydowe bitwy. Wrogiem były zaatakowane przez kornika drzewa w Puszczy Białowieskiej, farmy wiatrowe dające czystą energię, radiowa Trójka puszczająca zakazane piosenki, stadniny polskich koni, lekarze nie dość zaangażowani w walkę z COVID-em, hodowcy zwierząt futerkowych - napisał Jerzy Wysocki na portalu Warsaw Enterprise Institute.

Za nami trzecie czytanie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty i rozpatrzenie poprawek zgłoszonych do projektu na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. Biorąc pod uwagę obecny stan pandemii COVID-19 i wzrost potrzeb społecznych w zakresie opieki farmaceutycznej, usług farmaceutycznych oraz dostępu do leków, ubolewamy nad tym, jak potoczyły się losy tej długo oczekiwanej legislacji regulującej zawód farmaceuty w Polsce - napisali w opublikowanym stanowisku Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców PharmaNET, BCC i ZPP.

czwartek, 29 październik 2020 12:56

Czy warto ciągle się uczyć?

Wyuczony dziś zawód za 10-20 lat nie będzie pewnie istniał - mówi prof. Michał Kleiber, członek PAN, b. minister nauki i informatyzacji, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość. Pod takim hasłem odbył się 2 Kongres „Zdrowie Polaków” 2020.

środa, 28 październik 2020 20:34

Siedem lat Waszej Turystyki

Siedem lat temu ukazał się pierwszy wpis na nowym wtedy portalu dla branży turystycznej. Traktował o klauzulach niedozwolonych - poinformował portal WaszaTurystyka.pl. Dzisiejszy wpis jubileuszowy nosi numer 10 826.

środa, 28 październik 2020 20:27

Konkurs #FakeHunter Challenge

Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych informacji w sieci. Konkurs odbędzie się w dniach 13-15 listopada - poinformował PAP-Mediaroom.pl.

środa, 28 październik 2020 20:18

Stanowisko ZPP ws. projektu tarczy dla branż

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia przedstawiony projekt ustawy zawierający szczegóły wsparcia antykryzysowego dla branż, jednocześnie dostrzegając potrzebę jeszcze odważniejszych działań.

Tylko na Podlasiu w najbliższym czasie może zniknąć 12 aptek należących tylko do jednej firmy. Wszystko przez wprowadzoną pod wpływem lobbystów ustawę „Apteka dla aptekarza” - informuje Najwyższy Czas.

wtorek, 27 październik 2020 20:23

Wkrótce kolejny e-sklep mleczarskiego potentata

Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, już wkrótce uruchomi kolejny sklep internetowy, realizując strategię społecznej odpowiedzialności. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów powstaje e-sklep, w którym będzie można zamawiać produkty z szerokiej oferty Grupy Mlekovita.

W obliczu drugiej fali pandemii koronawirusa, Carrefour jako pierwsza firma handlowa w Polsce, podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej puli środków z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego 41. szpitali zakaźnych w całym kraju. Po raz kolejny polskie szpitale zostały objęte bezpośrednią pomocą żywnościową świadczoną przez zlokalizowane w ich sąsiedztwie hipermarkety należące do sieci.