RedAD

RedAD

aaaaaaaaaa

Wartość polskich inwestycji bezpośrednich za granicą wyniosła na koniec 2018 r. 92,5 mld zł. Zdecydowanie najważniejszą motywacją (93 proc.) badanych eksporterów do inwestowania za granicą jest zwiększenie rynku zbytu.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba czynnych adwokatów w Polsce wzrosła o prawie 5,5 tys. Przybyło też ponad 1,5 tys. tych, którzy nie wykonują zawodu. W przypadku aplikantów mówimy o spadku o blisko 1,8 tys.

poniedziałek, 02 marzec 2020 11:55

W Płocku stawiają na petrochemię

Realizowany przez czołowy koncern branży paliwowej Program Rozwoju Petrochemii wszedł w kolejny etap. W ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych fenolu, PKN Orlen podpisał umowę na licencję i projekt bazowy.

niedziela, 01 marzec 2020 11:51

Baltona może być przejęta przez PPL

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kontroli nad PHZ Baltona. Transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

sobota, 29 luty 2020 11:33

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Rosnącym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia jest coraz częściej występująca otyłość. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w ostatnich 40. latach populacja osób otyłych zwiększyła się prawie trzykrotnie.

piątek, 28 luty 2020 14:27

Dwa helikoptery na lotniskowcu

Osoby odwiedzające lotniskowiec HMS Prince of Wales, który zacumuje w Liverpoolu i będzie powszechnie dostępny dla zwiedzających od 29 lutego do 1 marca 2020 r., będą mogły obejrzeć na jego pokładzie nowoczesne śmigłowce wojskowe oraz inne osiągnięcia techniczne brytyjskiej produkcji.

Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w całym kraju odliczają już ostatnie dni do największej sportowej imprezy Olimpiad Specjalnych Polska w tym roku. Już od 4 do 7 marca w Zakopanem rywalizować będzie 230 narciarzy zjazdowych, biegowych i biegaczy na rakietach śnieżnych.

W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbędzie się seria pierwszych w Polsce operacji wszczepienia pionierskich aktywnych implantów wykorzystujących przewodnictwo kostne dźwięku – BONEBRIDGE BCI 602.

Obrazek od lat nieoglądany w polskich mediach – protesty i żądania górników (tym razem zażegnane) – sprzągł się z początkiem kampanii prezydenckiej. Nie chcę być złym prorokiem, ale sądzę, że takie protesty staną się częstsze.

Kodeks dobrych praktyk, samoregulacja branży oraz rozsądne wykorzystanie podatku akcyzowego – to postulaty Vaping Association Polska. Wykorzystanie tych narzędzi ma stworzyć bezpieczną alternatywę dla osób zmagających się z nałogiem tytoniowym.