Przejdź do treści

Sieć supermarketów będzie kupować zieloną energię

Fot. free-images.com

Allianz Trade (AT) uczestniczy jako gwarant w procesie długoterminowego zakupu odnawialnej energii elektrycznej przez Żabka Polska od Grupy Qair w ramach kontraktu Power Purchase Agreement (PPA).

Wystawione przez AT gwarancje mają na celu zabezpieczenie finansowego rozliczenia sprzedaży energii odnawialnej

AT jest pierwszym w Polsce ubezpieczycielem należności, który wystawił gwarancje w ramach zabezpieczenia wirtualnego kontraktu na zakup energii PPA przez Grupę Żabka.

Beneficjentami gwarancji są spółki z Grupy Qair – niezależnego producenta energii odnawialnej. Wystawione przez AT gwarancje mają na celu zabezpieczenie finansowego rozliczenia sprzedaży energii odnawialnej, pochodzącej z parku wiatrowego oraz wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej.

Filar Zielona Planeta przewiduje redukcję o 25% emisji w zakresie 1 i 2 do końca 2026 r. i obniżenie intensywności emisji sklepów o 70%

– Energia zawsze była kluczowym czynnikiem dla biznesu, a w obecnym kontekście jest to jeszcze bardziej aktualne stwierdzenie – mówi Andrzej Puta, dyr. Biura Gwarancji Ubezpieczeniowych w AT Polska.

– Kontrakt na odbiór energii odnawialnej wzmacnia realizację przyjętego przez Grupę Żabka Polska procesu dekarbonizacji, będącego elementem Strategii Odpowiedzialności ESG. Filar Zielona Planeta przewiduje redukcję o 25% emisji w zakresie 1 i 2 do końca 2026 r. oraz obniżenie intensywności emisji sklepów o 70%, włączając w to wykorzystanie zielonej energii w sieci franczyzowej – uważa Paweł Próchniewicz, dyr. Skarbu w Grupie Żabka.

Grupa posiada ponad 1 GW mocy w eksploatacji  w budowie

Grupa Qair jest niezależnym producentem energii odnawialnej. Opracowuje, finansuje, buduje oraz obsługuje projekty związane z produkcją i magazynowaniem energii słonecznej, lądowej i morskiej energii wiatrowej, energii wodnej, przetwarzania odpadów na energię oraz ekologicznego wodoru. Grupa posiada ponad 1 GW mocy w eksploatacji  w budowie. Rozwija portfolio o mocy 30 GW w 20 krajach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Łacińskiej i Afryce.

Qair Polska posiada portfel aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych obejmujący: 368 MW projektów w pełni operacyjnych oraz ponad 2,5 GW we wczesnej fazie rozwoju.
Udostępnij: