Przejdź do treści

Specjalnie dla inwestorów instytucjonalnych, indywidualnych oraz środowisk przedsiębiorców

Fot. GPW

InnerValue oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zapraszają na International Investor Day.

Wydarzenie hybrydowe odbywające się 17-18 stycznia br. ma na celu prezentację polskich spółek efektywnie budujących skalę biznesu na rynkach zagranicznych.

Wśród panelistów przedstawiciele czołowych niepublicznych funduszy VC/PE i wiodących spółek z GPW

International Investor Day skierowane jest do inwestorów instytucjonalnych, indywidualnych oraz środowisk przedsiębiorców. Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele czołowych niepublicznych funduszy VC/PE oraz wiodących spółek notowanych na GPW.

Najwięcej BIZ polskich firm jest ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Polski

– W obecnej sytuacji rynkowej, pomimo trudności makroekonomicznych (…), aktywność polskich firm w poszukiwaniu inwestycji zagranicznych nie maleje. Rosnącą aktywność polskich firm w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych widać również w statystykach. Wartość BIZ wychodzących w 2021 r. sięgnęła wartości 7 mld zł i była dwukrotnie wyższa od tej zanotowanej w pandemicznym roku 2020. Najwięcej bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm jest ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, czyli Czechach i Niemczech. Wynika to z jednej strony z bliskości geograficznej, ale również z obecności w Unii Europejskiej, czyli w obszarze zsynchronizowanym prawnie. W raporcie, który przygotowało wspólnie PFR TFI, zarządzające Funduszem Ekspansji Zagranicznej, z PwC, pokazujemy wiele nieoczywistych kierunków. Takich, na których polskie przedsiębiorstwa mogą skorzystać, a które nie od razu pojawiają się na liście atrakcyjnych kierunków. Z dalszych destynacji możemy wskazać Indie czy Chile, natomiast z bliższych Finlandię czy Estonię (…) – powiedział Piotr Kuba, czł. zarządu ds. inwestycyjnych PRF TFI w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.

– Rozwój międzynarodowego biznesu wymaga stabilnego finansowania i odpowiedzialnego partnera. Takim partnerem jest Fundusz Ekspansji Zagranicznej, który współfinansuje inwestycje polskich firm w zagraniczne przejęcia. Oferujemy nie tylko dodatkowy kapitał na przejęcia, ale również możliwość podzielenia się ryzykiem z takich inwestycji wspólnie z Funduszem – dodał Piotr Kuba.

Naszą domeną eksport usług w zakresie logistyki

Wśród uczestników International Investor Day będą także przedsiębiorcy, którzy z sukcesami rozwijają swoją międzynarodową działalność: – Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konferencji International Investor Day (…). Trans Polonia notowana jest na GPW już od 14 lat. Mamy wiele do pokazania podczas wydarzenia, ponieważ naszą domeną jest eksport usług w zakresie logistyki. Niemal 90 proc. przychodów Grupy Trans Polonia pochodzi właśnie ze świadczenia usług na rynkach międzynarodowych. Jest to rozwój bardzo dynamiczny, od wielu lat nasza spółka notuje wzrosty. Mamy świetne rozpoznanie w zakresie funkcjonowania przemysłu chemicznego na terenie Zachodniej Europy (…). Możemy podzielić się naszymi doświadczeniami i wiedzą oraz mam nadzieję zainteresować inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych do większego zainteresowania inwestowaniem w spółki, które zajmują się eksportem usług – powiedział Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonia.

International Investor Day odbywać się będzie w formule hybrydowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja. Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona. Agenda oraz rejestracja: https://international.investorday.pl/.
Udostępnij: