Przejdź do treści

Sponsor tytularny siatkarek z Radomia

Fot. WS/ waszaturystyka.pl

Siatkarki z Radomia w trzeciej kolejce ligowej sezonu 2022/23 wystąpią pod nowym szyldem – Moya Radomka Lotnisko Radom. Tym samym Lotnisko Warszawa-Radom zostało sponsorem tytularnym drużyny siatkarek z Radomia – poinformował portal WaszaTurystyka.pl.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze i Lotnisko Warszawa-Radom współpracowały już z radomską drużyną w poprzednim sezonie rozgrywek.

Cieszymy się, że możemy wspierać drużynę tak pozytywną, zgraną i zdeterminowaną w walce o zwycięstwo

– Lotnisko Warszawa-Radom będzie ważne dla radomskiej społeczności – nie tylko jako port lotniczy umożliwiający podróże, ale także jako miejsce spędzania wolnego czasu, kojarzące się z pozytywnymi emocjami. Podobnie jest ze sportem, który dostarcza niepowtarzalnych wrażeń, fantastycznej energii i za każdym razem zabiera nas w inną podróż. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnych momentów i wspierać drużynę tak pozytywną, zgraną i zdeterminowaną w walce o zwycięstwo – mówi Stanisław Wojtera, prezes PP „Porty Lotnicze”.

Wierzę, że, z jeszcze większym wsparciem Lotniska Warszawa-Radom, będziemy mogli rywalizować o najwyższe lokaty w Tauron Lidze

– Dynamiczny rozwój, chęć sięgania po najwyższe cele oraz promocja naszego miasta to cechy, które przyświecają zarówno nam, jak i PPL. Zeszłoroczna współpraca układała się bardzo dobrze i wierzę, że teraz, z jeszcze większym wsparciem Lotniska Warszawa-Radom, będziemy mogli rywalizować o najwyższe lokaty w Tauron Lidze i jak najszybciej zrealizować nasz wspólny cel, czyli z radomskiego lotniska latać do całej Europy – powiedział Thomas Renard-Chardin, prezes Radomki Radom.

W sezonie 2020/2021 drużyna zajęła czwarte miejsce w Tauron Lidze

Klub siatkarski kobiet Radomka Radom został założony w 1971 roku w Radomiu. W 1980 roku awansował do pierwszej ligi, najwyższej wówczas klasy rozgrywek, w której uczestniczył przez kilka sezonów jako SKF Radomka Radom. Od dwóch sezonów drużyna kwalifikuje się do Final Four Pucharu Polski, w sezonie 2020/2021 zajęła czwarte miejsce w Tauron Lidze. Poprzedni sezon zakończył się szóstym miejscem.

Lotnisko Warszawa-Radom będzie obsługiwać głównie rejsy czarterowe i niskokosztowe. Otwarcie portu przewidziane jest na wiosnę 2023 r. Pierwsze loty z Lotniska Warszawa-Radom zapowiedziały PLL LOT, a biur podróży: Itaka, Nekera, Coral Travel i TUI mają już w swojej ofercie wycieczki z tego portu.
Udostępnij: