Przejdź do treści

Staże i praktyki w bankowości dla młodych

Fot. Bank Pekao SA

Bankowość to sektor, który stwarza wiele możliwości rozwoju i kariery. Bank Pekao SA szukając talentów do pracy w bankowości rusza z kampanią wizerunkową promującą oferty praktyk i staży.

Chce dotrzeć do przyszłych pracowników przy pomocy różnorakich kanałów – przekaz będzie obecny w mediach społecznościowych, na uczelniach, targach pracy i na portalach studenckich. Kampania potrwa do 31 maja br.

Program promowany jest pod hasłem „Ty zmieniasz bankowanie na lepsze, my zmieniamy Twoją karierę na lepsze”

Tegoroczny program promowany jest pod hasłem „Ty zmieniasz bankowanie na lepsze, my zmieniamy Twoją karierę na lepsze” i skierowany jest zarówno do studentów, jak również do młodych profesjonalistów. Kampanię będzie wspierał nowy spot rekrutacyjno-wizerunkowy, którego celem jest pokazanie pracy w Pekao jako atrakcyjnej oraz dalekiej od stereotypu sztywnej bankowości i pracy w korporacji. Wszystkie komunikaty odnoszą się do głównego przekazu z jakim bank wychodzi do kandydatów „Ty też możesz coś zmienić”.

Dla studentów oraz absolwentów rozpoczynających swoją karierę w Pekao, bank oferuje staże w następujących obszarach: finanse, bankowość, analiza danych i big data, zarządzanie ryzykami, bankowość korporacyjna i  inwestycyjna, data science, nowe technologie i rozwój finansów oraz  sprzedaż.

W obszarze IT dostępne są cztery ścieżki rozwoju

Dla osób zainteresowanych praktykami w obszarze IT dostępne są natomiast cztery ścieżki rozwoju: tester, programista, analityk oraz administrator. Obszary te można eksplorować aplikując na jeden z trzech dostępnych programów stażowych: Banking Champions, IT Banking Champions oraz praktyk letnich Akademia Żubra. Aplikacje do udziału w stażach można nadsyłać do 31 maja 2023 r.

– Bank Pekao chce być postrzegany jako organizacja skoncentrowana na ludziach – nowoczesna, inwestująca w rozwój kompetencji cyfrowych pracowników, otwarta na zmiany i ambitne pomysły – mówi Bartłomiej Górniak, dyr. Departamentu Strategii HR w Banku Pekao SA. – Zależy nam, aby przyciągnąć ambitnych, zaangażowanych i myślących nieszablonowo specjalistów oraz pokazać im, że w Banku Pekao SA mogą się rozwijać i realizować swoje cele zawodowe – dodaje.

Programy stażowe banku skierowane do studentów oraz młodych absolwentów

Tym razem oferta programów stażowych banku jest skierowana do studentów oraz młodych absolwentów, którzy mają odwagę do podejmowania wyzwań, szukają ciekawego miejsca do rozwoju zawodowego oraz przyszłościowej ścieżki kariery. Pekao oferuje łącznie 90 miejsc dla praktykantów i stażystów będących studentami co najmniej 2 roku studiów lub absolwentami, którzy ukończyli studia nie później niż dwa lata temu. Miejsce staży to Warszawa z możliwością pracy hybrydowej, a także inne miasta w Polsce z możliwością pracy stacjonarnej. Czas trwania stażu to od 2 do 5 miesięcy.

Wkładamy dużo wysiłku w elastyczność naszych programów stażowych

– Młodzi ludzie podczas praktyk w Banku Pekao znajdą przestrzeń do realizacji pomysłów i rozwoju pod okiem mentorów. Wkładamy dużo wysiłku w elastyczność naszych programów stażowych. Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy płatny urlop na przygotowanie się do sesji jeśli staż wypadnie w okresie sesji egzaminacyjnej. Potrafimy także, jeśli kandydatka lub kandydat nas zainteresują nagiąć reguły i dopasować wymiar etatowy do dyspozycyjności studenta.

Nie każda jednostka otrzymuje zgodę na pozyskanie stażysty. Obowiązuje proces wnioskowania i tylko najlepiej przygotowani menedżerowie, którzy zapewnią odpowiednie warunki dla stażystów – łącznie z wyznaczony opiekunem praktyk/stażu finalnie realizują z nami te projekty – powiedział Bartosz Żukowski, dyr. Biura Projektów HR i Modelowania Organizacji w Banku Pekao SA.
Udostępnij: