Przejdź do treści

Szkolenia dla firm. Inwestuj w tych, którzy rozwijają Twój biznes!

Senio happy smiling older feale executive ceo presenter on presentation on big screen for multicultural corporate team businesspeople on project financial results at boardroom modern office.

Ciągłe doskonalenie umiejętności pracowników jest dziś nie tylko wartością dodaną, ale koniecznością. Mimo dynamicznego postępu technologicznego, cyfrowej rewolucji czy błyskawicznego rozwoju AI, wciąż kluczowym elementem strategii rozwojowej każdej organizacji są ludzie.

Inwestowanie w ich rozwój, to inwestowanie w przyszłość biznesu, a właściwie dobrany program szkoleniowy może przekładać się na wymierne korzyści nie tylko dla pojedynczych osób, ale całej organizacji.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla firm?

Badania pokazują, że firmy inwestujące w szkolenia odnotowują wyższą produktywność, lepszą jakość pracy oraz wzrost innowacyjności. Według raportu LinkedIn Learning z 2020 roku 94% pracowników stwierdziło, że pozostałoby dłużej w firmie, która inwestuje w ich rozwój zawodowy. Inne badanie tej firmy (2021) wykazało, że 76% pracowników woli uczyć się w czasie, który sami wybiorą, co wskazuje na rosnącą preferencję dla elastycznych form szkoleniowych. Ponadto, według statystyk opublikowanych roku przez Lorman (2021):

  • 74% pracowników jest gotowych nauczyć się nowych umiejętności lub przejść przekwalifikowanie, aby pozostać zatrudnionymi,
  • 70% osób byłoby skłonnych opuścić obecną pracę na rzecz organizacji, która jest znana z inwestowania w rozwój i naukę pracowników,
  • 59% pracowników z pokolenia millenialsów i generacji Z uważa, że możliwości rozwoju są niezwykle ważne przy podejmowaniu decyzji o aplikowaniu na dane stanowisko

Pokazuje to, że szkolenia dla firm są cennym orężem dla przedsiębiorstw, którym zależy na werbowaniu i zatrzymaniu u siebie specjalistów, podnoszeniu ich kompetencji, a w razie potrzeby – dbaniu o efektywny outsourcing pracowników. W ten sposób mogą sprawnie adaptować się do zmian, tworzyć przyjazne i efektywne środowisko pracy oraz budować rynkową wartość i konkurencyjność. Pracownicy, którzy czują, że ich rozwój jest wspierany, są bardziej skłonni do długotrwałej współpracy, co przekłada się na niższą rotację i oszczędności dla firmy.

W jakie szkolenia warto inwestować?

Wybór dostawcy szkoleń powinien być przemyślany. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie i opinie o firmie szkoleniowej, dostępne metodologie czy dostosowanie kursu do zapotrzebowania i specyfiki branży. Np. firma Inprogress oferuje szeroki zakres akredytowanych szkoleń online z zakresu zarządzania projektami, inżynierii oprogramowania czy architektury organizacji. Większość z nich dedykowana jest branży IT, jednak skorzystają na nich również pracownicy i przedsiębiorcy z innych sektorów.

Kursy i warsztaty Inprogress prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy. Ich program dostosowany do specyfiki i potrzeb konkretnych branż i ich gałęzi. Ponadto oferują elastyczność: szkolenia można realizować stacjonarnie lub online (na żywo), w języku polskim albo angielskim i w różnych porach, wykupując dostęp jednorazowy lub w ramach subskrypcji Inprogress Plus. Ostatnia opcja gwarantuje dostęp do innych akredytowanych szkoleń z oferty firmy.

Inwestycja w ludzi – inwestycja w przyszłość

Inwestowanie w szkolenia to strategiczna decyzja, która może przynieść wymierne, długoterminowe korzyści. Regularne podnoszenie poziomu kompetencji pracowników nie tylko zwiększa efektywność i zaangażowanie kadry, ale także buduje kulturę ciągłego rozwoju w organizacji. Szkolenia są inwestycją w ludzi, czyli najcenniejszego zasobu każdej firmy. Kluczowym okazuje się często zarówno wybór kursu dostosowanego do możliwości oraz potrzeb organizacji, jak i współpraca z doświadczonym partnerem – rozumiejącym specyfikę branży i oferującym praktyczne sposoby rozwiązywania problemów i budowania konkurencyjnej przewagi w konkretnym sektorze.

Udostępnij: