ING Bank Śląski rozwija ofertę płatności odroczonych. Od teraz również firmy mogą kupować produkty i usługi, korzystając z odroczonej płatności nawet do 60 dni.
PragmaGO jedynym dostawcą rozwiązań „Buy now, pay later” dla firm w ramach bramki płatności imoje
Tymczasem firma PragmaGO jest jedynym dostawcą oferowanych przez Bank rozwiązań „Buy now, pay later” (BNPL) dla firm w ramach bramki płatności imoje. Usługa będzie dostępna obok płatności Twisto i PayPo, z których mogą korzystać klienci indywidualni.
Nowa usługa w ofercie banku, udostępniona we współpracy z PragmaGO, pozwala na dokonanie płatności za zakupy po 60 dniach. Finansowanie pokrywa wartość zakupu na firmę nawet do 100 tys. zł. Po pierwszym skorzystaniu z usługi, klient biznesowy otrzymuje od PragmaGO odnawialny limit, który może wykorzystać na kolejne zakupy.
Coraz większą popularnością i zaufaniem cieszą się rozwiązania BNPL dla przedsiębiorców
Płatności odroczone już od jakiegoś czasu kształtują nowoczesny, niezwykle dynamiczny rynek e-commerce i nawyki zakupowe konsumentów. Współcześni klienci, także biznesowi, szukają takich usprawnień i udogodnień, które zapewnią im wygodne i bezpieczne zakupy online. Niewątpliwie do nich należą elastyczne metody płatności, wśród których coraz większą popularnością i zaufaniem cieszą się rozwiązania BNPL. Dla przedsiębiorców stają się one narzędziem, które mogą wykorzystywać w działalności na co dzień. Kupującym pomagają w utrzymaniu płynności finansowej i uzyskaniu wyższej marży (dzięki np. możliwości nabycia towaru w większej ilości, w promocyjnej cenie). Dla merchantów (sprzedających) to sposób na zwiększenie konkurencyjności – firmy częściej i chętniej wybierają oferty, które pozwalają na przesunięcie terminu płatności.
Płatności BNPL w Europie zwiększą udział w e-commerce z obecnych ok. 7% do niemal 14% w 2024
– Wzrost popularności płatności odroczonych obserwujemy zarówno w Polsce, jak i na rynku globalnym. Według raportu Worldpay „The Global Payments Report”, płatności buy now pay later w Europie zwiększą swój udział w e-commerce z obecnego poziomu ok. 7% do niemal 14% w 2024 roku. Jako wiodąca bramka płatności online w sektorze bankowym, widzimy potencjał w tym trendzie i chcemy dać więcej możliwości naszym klientom. Poszerzamy zatem nasze portfolio i w ramach metody „imoje płacę później” integrujemy różnych dostawców BNPL i co więcej jako jedyna bramka płatności na polskim rynku udostępniamy wraz z PragmaGO taką metodę płatności także klientom biznesowym – mówi Kamil Adamski, dyr. Merchant Services w ING Banku Śląskim SA.
To także znaczne ułatwienie dla klientów, co ma wpływ na wysokość obrotów
– Firmy posiadające doświadczenie w działaniu na cyfrowym rynku mają świadomość, że wprowadzanie takich rozwiązań jest związane z dotarciem do nowych klientów i rynków zbytu. To także znaczne ułatwienie dla klientów, co ma wpływ na wysokość obrotów. Możliwość zintegrowania płatności online imoje z najpopularniejszymi metodami płatności, a teraz także Buy Now Pay Later dla firm od PragmaGO, to rozwiązanie pozwalające na rozwój sprzedaży. W kontakcie z partnerami B2B coraz chętniej wprowadzane są innowacje oraz kanały samoobsługowe dla klientów – dodaje Adamski.
Płatności odroczone stają się coraz bardziej potrzebne w segmencie B2B
– Rozpoczęcie współpracy z imoje – jedną z najpopularniejszych bramek płatniczych w Polsce – to dla nas potwierdzenie, że płatności odroczone stają się coraz bardziej potrzebne w segmencie B2B. Wskazują na to też nasze dane. Jako największy dostawca tego typu usług w Polsce, zrealizowaliśmy w tym modelu już ok. 240 tys. transakcji dla 15 tys. klientów. Obserwujemy też wysoki wskaźnik retencji – ok. 65% firm w ciągu miesiąca wraca do zakupów z wykorzystaniem Buy Now Pay Later od PragmaGO – mówi Danuta Czapeczko, wiceprezes PragmaGO.
imoje umożliwia przyjmowanie płatności online za pomocą najpopularniejszych metod, takich jak: BLIK, e-przelewy i karty płatnicze (debetowe i kredytowe), Google Pay i Apple Pay. Dodatkowo klienci mają możliwość skorzystania z opcji imoje płacę później z Paypo i Twisto, a teraz też firmy mogą korzystać z płatności odroczonych od PragmaGO.