Przejdź do treści

Trojanowski, Strabag: Spadku cen mieszkań nie będzie. Podaż nie jest duża

Wojciech Trojanowski; fot. SuperBiznes/youtube.com

Superbiznes przeprowadził rozmowę z Wojciechem Trojanowskim, członkiem zarządu Strabag Sp. z o.o., międzynarodowej firmy budowlanej.

Przyznał on m.in., iż nie dostrzega sygnałów załamania rynku mieszkaniowego i nie spodziewa się na nim w najbliższej przyszłości spadku cen.

Nie widzę ani załamania rynku, ani negatywnych tendencji na rynku mieszkaniowym

– Patrzę na zainteresowanie deweloperów rozpoczynaniem nowych inwestycji, którzy przyśpieszyli realizację nowych zadań. W tym roku złożyliśmy wiele ofert dotyczących budownictwa mieszkaniowego. Nie widzę ani załamania rynku, ani negatywnych tendencji. (…)Podaż mieszkań nie jest duża – uważa Trojanowski.

Według szefa Strabaga w Polsce równolegle istnieje luka inwestycyjna dotyczącą inwestycji kolejowych. W związku z tym Trojanowski pozytywnie zapatruje się na zapowiedzi władz dotyczące ogłoszenia listy przetargów kolejowych. Jego zdaniem branża liczy na to, że sytuacja się poprawi.

Strabag ma rekordowy portfel zleceń na ten rok. Nie obawiam się jak na razie braku pracy

– W sektorze kolejowym mamy lukę inwestycyjną już od trzech lat, która związana jest z brakiem środków unijnych finansujących ten cel. Pozytywnie przyjmuję zapowiedzi ministerstwa infrastruktury i zamawiających, odpowiedzialnych za kolej, głównie PKP PLK, że w najbliższym czasie będzie ogłoszona lista przetargów i nie widzę tu braku perspektyw.

– Strabag ma rekordowy portfel zleceń na ten rok. Nie obawiam się jak na razie braku pracy, obawiam się kumulacji i związanych z tym kosztów, inflacji i braku zasobów – powiedział Trojanowski.

Link do całej rozmowy: https://superbiz.se.pl/wiadomosci/spadku-cen-mieszkan-nie-bedzie-czlonek-zarzadu-strabag-podaz-nie-jest-duza-aa-D5X9-2zJN-ysJJ.html
Udostępnij: