Przejdź do treści

W ramach nowych projektów Pomorskiej SSE powstanie 178 nowych miejsc pracy

Fot. Pomorska SSE

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna utrzymuje pozycje lidera wśród stref ekonomicznych. W pierwszym półroczu wydała 30 decyzji o wsparciu, a zadeklarowane nakłady inwestycyjne przedsiębiorców przekroczyły 480 mln zł. W ramach nowych projektów powstanie 178 nowych miejsc pracy.

Ta inicjatywa przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, w szczególności dla inżynierów z obszaru automatyki i robotyki

Do grona inwestorów Polskiej Strefy Inwestycji dołączyła m.in. firma D&H Engineering Poland sp. z o. o., należąca do międzynarodowej grupy D&H. Przedsiębiorstwo rozpoczęło inwestycję o wartości ponad 17 mln zł w rozbudowę fabryki zlokalizowanej w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w obróbce metali na maszynach CNC i planuje powiększenie, wyposażenie oraz zmodernizowanie zakładu, wprowadzając kolejne innowacyjne i zautomatyzowane technologie oraz procesy obróbcze. Ta inicjatywa przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, w szczególności dla inżynierów z obszaru automatyki i robotyki.

Firma wybuduje nową halę produkcyjną i wyposaży ją w suwnice i maszyny

Z kolei Centrum Zaopatrzenia Energetyki – PAS oferujące nowoczesne rozwiązania do budowy słupowych i kontenerowych stacji transformatorowych oraz linie SN, zainwestuje 2,7 mln zł w zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w Czarnowie, gm. Zławieś Wielka. W ramach projektu firma wybuduje nową halę produkcyjną i wyposaży ją w suwnice i maszyny. Decyzję o wsparciu otrzymało także przedsiębiorstwo Hanplast sp. z o. o., zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Firma zrealizuje projekt ekologiczny, polegający w głównej mierze na modernizacji parku przemysłowego w Bydgoszczy, inwestycji w technologie oraz innowacyjne rozwiązania w procesie przetwarzania tworzywa nienaturalnego oraz jego recyklingu.

W całej Polskiej Strefie Inwestycji wydano łącznie 2 168 decyzji o wsparciu, na 104,7 mld zł deklarowanej wartości inwestycji

W ramach całej Polskiej Strefy Inwestycji (od września 2018 do końca czerwca 2023 r.) wydano łącznie 2 168 decyzji o wsparciu, na 104,7 mld zł deklarowanej wartości inwestycji oraz zadeklarowano utworzenie 44 118 nowych miejsc pracy.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniana na arenie krajowej i międzynarodowej

PSSE znajduje się na pierwszym miejscu wśród stref ekonomicznych w kraju pod względem ilości wydanych decyzji o wsparciu, natomiast w rankingu fDi Global Free Zones, sklasyfikowana została na drugim miejscu w Europie i siódmym na świecie. W czerwcu prezes Pomorskiej SSE został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W czerwcu br. Pomorska SSE otrzymała także tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2022” w kategorii Średni Przedsiębiorca za wysokie standardy ładu korporacyjnego i wpływ na rozwój edukacji poprzez uruchomienie w regionie Centrów Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP).

CPRP to miejsca stanowiące wsparcie dla przemysłu 4.0, w których uczniowie mają możliwość zdobyć praktyczne umiejętności obsługi robotów przemysłowych i zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. W placówkach realizowane są lekcje dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w czasie których uczestniczą oni w warsztatach z programowania robotów i samodzielnie nimi sterują. Projekt mający na celu kształcenie kadr dla przemysłu w wyspecjalizowanych ośrodkach, był jednym z pierwszych w Polsce.

Pomorska SSE jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14. podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w woj. kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego.
Udostępnij: