Przejdź do treści

Welcome pack dla nowego pracownika ze strony pracodawcy mile widziany

Fot. free-images.com/Pixabay

Rotacja na rynku pracy, stałe poszukiwanie utalentowanych i doświadczonych pracowników sprawia, że wielu pracodawców zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wrażenie z pierwszego dnia pracy w nowej organizacji. Zaakcentowanie pojawienia się nowego pracownika w firmie w postaci powitalnego pakietu to coraz częściej element zaplanowanego procesu onboardingu.

Dla osoby, która dołącza do nowego zespołu pierwszy dzień pracy może być stresującą sytuacją, dlatego powitalny akcent ze strony pracodawcy jest mile widziany. Firmy mają coraz większe doświadczenie i kreatywne pomysły w przygotowywaniu pakietów powitalnych, gdyż wiele z nich skorzystało już z takiego rozwiązania, gdy pracownicy zdalni wracali do biur po pandemii.

Badanie „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”

Korzyści wynikających z wykorzystywania welcome packu zarówno w przypadku nowych, jak i powracających do biur pracowników jest wiele. Wśród nich można wymienić m.in. lepszą identyfikację z marką pracodawcy, przyjazne przekazywanie i podkreślanie wartości kluczowych firmy czy namacalne docenienie nowego członka zespołu w organizacji. Pracownicy doceniają takie zabiegi ze strony nowego pracodawcy, a z kolei ci powracający do pracy stacjonarnej nawet ich oczekują, jak potwierdziły wyniki badania Dailyfruits „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19” z 2021 r. Wówczas aż 65% zapytanych przez Dailyfruits pracowników ujawniło, że spodziewa się powitalnego upominku od pracodawcy z okazji powrotu do pracy stacjonarnej.

Pandemia wpłynęła na bardzo wiele aspektów pracy. Spowodowała także, że pracownicy zaczęli mocniej doceniać benefity związane z kategorią zdrowia, a pracodawcy zaczęli to uwzględniać również w realizacji pakietów powitalnych dla nowych pracowników. Oprócz listu powitalnego, który jest istotnym elementem welcome packu oraz praktycznych i firmowych gadżetów, w składzie paczki dla pracowników zaczęły się również częściej pojawiać zdrowe przekąski biurowe. Zawartość zestawu coraz chętniej jest wzbogacana przez pracodawców o zdrowe batony, bakalie, ciasta zbożowe. Niektórzy pracodawcy idą nawet o krok dalej, decydując się dołączyć do powitalnego zestawu również świeże owoce.

Event sokowy jest coraz częściej jednym z pomysłów na zdrową integrację pracowników

– Zdarza się, że powitalny welcome pack to nie wszystko. Z okazji pojawienia się na pokładzie nowego pracownika, szczególnie gdy dołącza on na przykład do dedykowanego zespołu specjalistów organizowane są także krótkie spotkania w mniej formalnej i sprzyjającej integracji atmosferze. Może to być firmowe śniadanie, a czasem jak widzimy po zapytaniach otrzymywanych z firm, również event z udziałem dietetyka. Event sokowy jest coraz częściej jednym z pomysłów na zdrową integrację pracowników mówi Magdalena Kartasińska – Kwaśnik, dietetyk kliniczny i kier. działu dietetycznego Dailyfruits.

Elementy zdrowotne, które zyskały większą wartość w budowaniu kultury organizacyjnej po pandemii są obecnie wykorzystywane w bardzo różnych jej obszarach. Najbardziej jest to widoczne w realizacji firmowej integracji i przygotowywania okazjonalnych upominków dla pracowników. Aktualnie coraz więcej działań integracyjnych dotyczy profilaktyki zdrowotnej, powiązanej na przykład ze zdrowym żywieniem, budowaniem odporności i promowaniem aktywności fizycznej. Pomysły na zestawy powitalne dla nowych pracowników także zawierają coraz częściej akcenty zdrowotne.

Udostępnij: