Przejdź do treści

Znana amerykańska gazeta planuje zwolnić 240 osób

Siedziba The Washington Post; fot. By APK is not a Womanizer - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7957417

„The Washington Post”, największa i najstarsza gazeta codzienna w USA, planuje redukcję zatrudnienia o 240 pracowników z powodu konieczności cięcia kosztów działalności.

Firma przygotowała plan dobrowolnych odejść pracowników wybranych stanowisk i działów

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, w mailu do zespołu dziennika tymczasowa dyr. generalna Patty Stonesifer przekazała, że firma przygotowała plan dobrowolnych odejść pracowników wybranych stanowisk i działów, nie precyzując, o które chodzi. Jeśli pracownicy nie zgodzą się na zaproponowany plan, zostaną zwolnieni.

Kwalifikujący się do planu dobrowolnych odejść pracownicy w nadchodzących tygodniach mogą zdecydować się na odrzucenie lub zaakceptowanie planu odejścia

Propozycja zostanie przedstawiona większej grupie pracowników i ma doprowadzić do redukcji zatrudnienia o 240 osób. Kwalifikujący się do planu dobrowolnych odejść pracownicy w nadchodzących tygodniach mogą zdecydować się na odrzucenie lub zaakceptowanie planu odejścia.

Wiadomość o planowanych zwolnieniach była zaskoczeniem

Gazeta zdecydowała się na plan dobrowolnych odejść, aby uniknąć „trudniejszych działań, takich jak zwolnienia – sytuacji, której wspólnie staramy się uniknąć” – podkreśliła Patty Stonesifer. Wiadomość o planowanych zwolnieniach była zaskoczeniem. The Washington Post Guild, związek reprezentujący pracowników Post, napisał, że jest „wściekły” tą decyzją i „zaniepokojony losem naszych oddanych, błyskotliwych kolegów”.

Całość informacji pod linkiem: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/washington-post-zwolnienia-grupowe-kryzys
Udostępnij: