Przejdź do treści

Związkowcy kontra Agora

Fot. free-images.com/Pixabay

Piąte już spotkanie organizacji pracowniczych z zarządem Agory nie przyniosło porozumienia. Mimo kolejnych propozycji na temat przygotowywanych odpraw, zarząd nie wyraża na nie zgody, przedstawiając swoje kontrpropozycje – napisały wirtualnemedia.pl.

Możliwe są rozmaite zakończenia

– Nasze stanowiska nieco się zbliżyły, ale sprawa wciąż pozostaje otwarta i możliwe są rozmaite zakończenia – informują władze „Solidarności”. Zaplanowano kolejną turę rozmów.
Pod koniec października Agora poinformowała, że w ramach zwolnień grupowych planuje pożegnać się z 84. pracownikami. Zwolnienia mają zostać przeprowadzone od 21 listopada do 20 grudnia.

Wg Agory celem zwolnień jest obniżenie kosztów i poprawa efektywności procesów w firmie

Agora zapewnia w komunikacie, że „przeprowadzi te zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających”. Celem zwolnień jest obniżenie kosztów i poprawa efektywności procesów w firmie.

– Z uwagi na czynniki ekonomiczno-finansowe tj. kryzys gospodarczy wywołany przez konflikt w Ukrainie, skutkujący m.in. wzrostem cen papieru oraz z uwagi na niekorzystne prognozy dotyczące rozwoju gospodarki w najbliższych kwartałach wymagane są zmiany struktury organizacyjnej spółki – wyjaśniono w komunikacie.

Trwają negocjacje strony pracowniczej z władzami spółki

Od chwili ogłoszenia tej decyzji, trwają negocjacje strony pracowniczej z władzami spółki, ale – mimo przygotowanych wspólnych stanowisk wszystkich trzech działających przy Agorze związków – nie przynoszą one spodziewanych rezultatów.

9 listopada odbyło się spotkanie numer cztery. – Przedstawiliśmy zarządowi naszą kolejną propozycję odpraw dla osób, które zostaną zwolnione, zarząd zaś odpowiedział swoją propozycją. Nasze stanowiska nieco się zbliżyły, ale sprawa wciąż pozostaje otwarta i możliwe są rozmaite zakończenia – poinformowali przedstawiciele związków po ich zakończeniu. Dzień później odbyło się kolejne spotkanie, ale także i ono nie przyniosło oczekiwanego rozwiązania.

Niech zarząd Agory zmniejszy wysokość swoich pensji

Tymczasem dziennikarze ze związku Komitet Obrony „GW” zaapelowali do zarządu Agory, aby ten zmniejszył wysokość swoich pensji – a tym samym uratował kilka miejsc pracy przez zapowiadaną likwidacją. „Uprzejmie apelujemy do zarządu Agory SA, aby zgodnie z hasłem założycielskim „Gazety Wyborczej” „Nie ma wolności bez Solidarności”, rozważył zredukowanie sobie pensji zamiast je podwyższać, może w ten sposób uda się ocalić przed zwolnieniem kilka, a może nawet kilkanaście osób” – czytamy w apelu związkowców, napisały wirtualnemedia.pl.
Udostępnij: