Przejdź do treści

Zwolnienia u światowych gigantów IT

Siedziba PayPal w USA; fot. Autorstwa Sagar Savla - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27299671

Operator płatności PayPal zapowiedział, że zwolni 2 tys. osób, czyli 7 proc. swoich wszystkich pracowników.

Jako powód wskazano „wymagające otoczenie makroekonomiczne” – poinformował portal wirtualnemedia.pl.

„Zmiana może być trudna – zwłaszcza jeśli oznacza odejście cenionych kolegów i przyjaciół”

Dan Schulman, prezes i CEO PayPala, stwierdził w oświadczeniu, że firma zrobiła już postępy w skupieniu zasobów na priorytetach i dostosowaniu swojej struktury kosztowej, ale trzeba wykonać jeszcze więcej wysiłku. Odnosząc się do zwolnień, przyznał, że „zmiana może być trudna – zwłaszcza jeśli oznacza odejście cenionych kolegów i przyjaciół”.

PayPal nie podał, których z jego biur i struktur w największym stopniu będą dotyczyły zwolnienia.

Redukcje zatrudnienia ogłoszono lub przeprowadzono w ostatnim czasie także w globalnych koncernach cyfrowych

Według informacji wirtualnemedia.pl redukcje zatrudnienia ogłoszono lub przeprowadzono w ostatnim czasie także w globalnych koncernach cyfrowych.

Microsoft poinformował w styczniu, że do końca marca zwolni 10 tys. osób

Amazon zapowiedział, że pożegna się z ponad 18 tys. pracowników ze swoich pionów korporacyjnych. Zwolnienia ruszają w tym tygodniu. Meta Platforms ogłosił w połowie listopada zwolnienie przeszło 11 tys. osób. Microsoft poinformował w styczniu, że do końca marca zwolni 10 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji koncern może też mocniej ograniczyć przyjmowanie nowych pracowników w najbliższym okresie.

Google rozpoczęło zwolnienia obejmujące 12 tys. osób

Natomiast Google rozpoczęło zwolnienia obejmujące 12 tys. osób. W Twitterze zaraz po przejęciu pod koniec października przez Elona Muska pożegnano się z dużą częścią pracowników. Kolejne zwolnienia realizowano w styczniu, w konsekwencji liczba pracowników zmalała z ok. 7,5 tys. do ok. 2,3 tys.

Cięcia objęły też polskie biuro Grupy OLX.
Udostępnij: