Przejdź do treści

II Kongres ESG. Koźbiał: Stworzyliśmy wytyczne do projektowania opakowań w obiegu zamkniętym

Kamila Koźbiał; fot. II Kongres ESG

Kamila Koźbiał z firmy DS Smith podczas styczniowego II Kongresu ESG w Warszawie w wypowiedzi portalu RaportCSR.pl mówiła m.in. o tym, jak jej firma pomaga klientom projektować opakowania przyjazne środowisku.

Co zrobić, żeby opakowania stosowane przez firmy odpowiadały wymogom środowiskowym

Coraz częściej firmy, które do nas przychodzą, a pracujemy dla największych międzynarodowych firm, szukają wspólnie z nami rozwiązań. Staramy się odpowiedzieć sobie na pytanie, co zrobić, żeby ich opakowania jak najbardziej odpowiadały wymogom środowiskowym.

Wyobraźmy sobie, że tylko w zeszłym roku 40 mln m3 powietrza zostało przewiezionych w zbyt dużych pudełkach używanych w sektorze e-commerce do pakowania małych produktów i przeliczymy to na 2,5 miliona zbędnych kursów samochodu to zaczynamy rozumieć, o jakiej skali mówimy – zwraca uwagę Koźbiał.

Opakowany produkt nie może się niszczyć i mieć negatywny wpływ na środowisko

– Pracujemy z klientami nad jeszcze lepszą ochroną ich produktu po to, żeby on się nie niszczył i też nie miał negatywnego wpływu na środowisko.

W okresie przedświątecznym w kanale e-commerce prawie 500 mln zł zostało wyrzucone w błoto z powodu produktów, które zostały uszkodzone

Z naszych statystyk wynika chociażby to, że w okresie przedświątecznym w kanale e-commerce prawie 500 mln zł zostało wyrzucone w błoto z powodu produktów, które zostały uszkodzone – podkreśla na zakończenie przedstawicielka DS Smith.

Cała wypowiedź: https://raportcsr.pl/kamila-kozbial-ds-smith-stworzylismy-wytyczne-do-projektowania-opakowan-w-obiegu-zamknietym/
Udostępnij: