Przejdź do treści

O Forum PGZ

Forum „Pracodawca Godny Zaufania”

Informacje z rynku pracowników, pracodawców i świata zrównoważonego rozwoju.

Czym jest Forum

Forum Pracodawcy Godnego Zaufania jest inicjatywą, która promuje odpowiedzialną, zgodną z normami europejskimi politykę pracowniczą i politykę socjalną.

W ramach Forum zaplanowane są debaty, wywiady, publikacje oraz podcasty z ekspertami z zakresu prawa pracy, benefitów pozapłacowych, a także implementacji wybranych, związanych z zatrudnieniem elementów strategii ESG.

Co to jest ESG? Czym się różni od CSR? Do czego służą?

Nie tak dawno do słownika biznesu wszedł termin „CSR”, czyli w tłumaczeniu na polski „społeczna odpowiedzialność biznesu”. Nie zdążyliśmy się w pełni oswoić z tym terminem, gdy nadszedł czas „ESG” (z j. angielskiego: „environmental, social and corporate governance), czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny.

Czy to to samo? Co to oznacza w praktyce? Czy mogę to stosować u siebie w firmie? I przede wszystkim: jakie będą z tego korzyści?

Tworzymy bazę wiedzy o rynku HR

„Pracodawca Godny Zaufania” to pierwotnie idea skupiona wokół Konkursu. Od przeszło 14 lat, od jego pierwszej edycji, zagadnienia świata nowoczesnego HR cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Forum „Pracodawca Godny Zaufania” powstało, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie niezbędne informacje. Chcemy służyć Wam radą z zakresu HR. Publikujemy także webinary i treści zawarte w naszych nagraniach.

Zapoznaj się z naszymi materiałami video, które przybliżą Ci tę trudną, ale pasjonującą tematykę.

Czym się zajmujemy?

Potrzebujesz informacji na temat najnowszych trendów w świecie  rynku pracodawców, pracowników, a nie wiesz skąd je czerpać? Pomożemy Ci! W ciągu roku organizujemy szereg wydarzeń na żywo i on-line, w których możesz wziąć udział lub śledzić je na naszym portalu.

Jak co roku organizujemy KonkursPracodawca Godny Zaufania”. Już po raz 13 nagrodzimy przedsiębiorstwa, które najbardziej przyczyniają się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie polityki pracowniczej.

Kontakt dla mediów

Katarzyna Kozieł
tel. +48 663 002 350
e-mail: kkoziel@fundacjaxbw.pl