O Forum PGZ

Forum „Pracodawca Godny Zaufania”

Informacje z rynku pracowników, pracodawców i zrównoważonego rozwoju.

Czym jest Forum

Forum Pracodawcy Godnego Zaufania jest inicjatywą, która promuje odpowiedzialną, zgodną z normami europejskimi politykę pracowniczą i politykę socjalną.

W ramach Forum zaplanowane są debaty, wywiady, publikacje oraz podcasty z ekspertami z zakresu prawa pracy, benefitów pozapłacowych, a także implementacji wybranych, związanych z zatrudnieniem strategii ESG.

Co to jest ESG? Czym się różni od CSR? Do czego służą?

Nie tak dawno do słownika biznesu wszedł termin „CSR”, czyli w tłumaczeniu na polski „społeczna odpowiedzialność biznesu”. Nie zdążyliśmy się w pełni oswoić z tym terminem, gdy nadszedł czas „ESG” (z j. angielskiego: „environmental, social and corporate governance), czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny.

Czy to to samo? Co to oznacza w praktyce? Czy mogę to stosować u siebie w firmie? I przede wszystkim: jakie będą z tego korzyści?

Tworzymy bazę wiedzy o rynku HR

 „Pracodawca Godny Zaufania” to pierwotnie idea skupiona wokół Konkursu. W ciągu 12 lat od jego pierwszej edycji, zagadnienia świata nowoczesnego HR cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

Forum „Pracodawca Godny Zaufania” powstało, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie niezbędne informacje. Chcemy służyć Wam radą z zakresu HR. Publikujemy także webinary i treści zawarte w naszych nagraniach.

Zapoznaj się z naszymi materiałami video, które przybliżą Ci tę trudną, ale pasjonującą tematykę.

Czym się zajmujemy?

Potrzebujesz informacji na temat najnowszych trendów w świecie  rynku pracodawców, pracowników, a nie wiesz skąd je czerpać? Pomożemy Ci! W ciągu roku organizujemy szereg wydarzeń na żywo, w których możesz wziąć udział:

Jak co roku organizujemy KonkursPracodawca Godny Zaufania”, w którym – już po raz 12 – będziemy nagradzać przedsiębiorstwa, które najbardziej przyczyniają się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie polityki pracowniczej.

Zapytaj Eksperta

Jeżeli chcesz skonsultować się z ekspertem w kwestiach dotyczących prawa pracy lub pokrewnych — napisz do nas: [email protected]