Przejdź do treści

Podcast PGZ

Podcasty

Posłuchaj, żeby poznać najnowsze trendy w świecie rynku pracodawców i pracowników.

Co to jest ESG? Czym się różni od CSR? Do czego służą?

Nie tak dawno do słownika biznesu wszedł termin „CSR”, czyli w tłumaczeniu na polski „społeczna odpowiedzialność biznesu”. Nie zdążyliśmy się w pełni oswoić z tym terminem, gdy nadszedł czas „ESG” (z j. angielskiego: „environmental, social and corporate governance), czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny.

Czy to to samo? Co to oznacza w praktyce? Czy mogę to stosować u siebie w firmie? I przede wszystkim: jakie będą z tego korzyści?

Tab #1

Naszym gościem jest Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego Jak w porównaniu z sytuacją sprzed kilku – kilkunastu lat zmieniła się sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy? Jakie są obecnie największe bariery na rynku pracy? Jak ruch paralimpijski poprzez sport, rehabilitację i zmianę świadomości i postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami pomaga w budowaniu należnego im miejsca w świecie? Podcast powstał w ramach zadania publicznego „Rozwój misyjny i instytucjonalny Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego”.

Zadanie sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Czym się zajmujemy?

Potrzebujesz informacji na temat najnowszych trendów w świecie  rynku pracodawców, pracowników, a nie wiesz skąd je czerpać? Pomożemy Ci! W ciągu roku organizujemy szereg wydarzeń na żywo i on-line, w których możesz wziąć udział lub śledzić je na naszym portalu.

Jak co roku organizujemy KonkursPracodawca Godny Zaufania”. Już po raz 13 nagrodzimy przedsiębiorstwa, które najbardziej przyczyniają się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie polityki pracowniczej.

Kontakt dla mediów

Katarzyna Kozieł
tel. +48 663 002 350
e-mail: kkoziel@fundacjaxbw.pl

Zadanie publiczne Rozwój misyjny i instytucjonalny Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Dofinansowanie 347 000 zł.