Przejdź do treści

Najlepszy pracodawca branży farmaceutycznej

Fot. Adamed

Firma Adamed Pharma znalazła się na pierwszym miejscu wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej w prestiżowym Rankingu Forbes Polska: Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023.

Adamed zajął 1. miejsce w kategorii Farmaceutyka i Biotechnologia oraz 19. miejsce w pełnym zestawieniu spośród 300 rankingowych firm

Redakcja przygotowała ranking wraz z międzynarodowym instytutem badawczym Statista. Badanie objęło ok. 1900 najlepszych pracodawców z 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób. Adamed zajął 1. miejsce w kategorii Farmaceutyka i Biotechnologia oraz 19. miejsce w pełnym zestawieniu spośród 300 rankingowych firm. Zwycięzców trzeciej edycji rankingu Forbes Polska, wyłoniono na podstawie analizy ankiet wypełnionych przez pracowników dużych firm, które wzięły udział w badaniu.

Adamed od 2001 r. przeznaczył niemal 2,1 mld zł na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową

Tytuł przyznawany jest na podstawie badania opinii, przeprowadzonego przez międzynarodowy instytut badawczy Statista, który od wielu lat publikuje rankingi najlepszych pracodawców na całym świecie. Adamed od 2001 r. przeznaczył niemal 2,1 mld zł na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową. – Świat, który znaliśmy jeszcze pięć lat temu, nie istnieje. Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie, świadomość wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi sprawia, że musimy zmienić dotychczasowe strategie działania. By móc szukać innowacyjnych rozwiązań, wdrażać w życie odważne decyzje, potrzebujemy ludzi, którzy mają w sobie ciekawość świata, poczucie zaangażowania i odpowiedzialności. Którzy mają w sobie ducha founder’s mentality i zależy im na rozwoju naszej firmy. Jestem dumna, ze właśnie tacy ludzie tworzą Adamed – mówi dr Małgorzata Adamkiewicz, współwłaścicielka i przewodnicząca rady nadzorczej Adamed Pharma.

Firma rozwijała się dzięki własnej myśli intelektualnej i patentom

Firma powstała dzięki pasji założyciela do medycyny i chęci rozwiązywania nierozwiązanych problemów medycznych, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów. Firma rozwijała się dzięki własnej myśli intelektualnej i patentom. Jej misją od początku istnienia jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. By móc ją realizować właściciele od startu działalności przekazywali odpowiedzialność i decyzyjność współpracownikom w duchu koncepcji founder’s mentality. Badanie OHI przeprowadzone przez firmę McKinsey w Adamed pokazało, że współpracowników wyróżnia bardzo wysoki poziom odpowiedzialności na poziomie 83%.

Zachęcamy naszych współpracowników do korzystania z bezpłatnych akcji profilaktycznych i programu ZDROWIE NA 5

– Szczególnie ważne jest dla nas przyjazne, bezpieczne i angażujące środowisko pracy. Dbając o komfort w pracy i poza nią mamy szeroką ofertę benefitów, dopasowaną do różnych grup współpracowników. Ze względu na dużą świadomość w zakresie zdrowia publicznego, zachęcamy naszych współpracowników do korzystania z bezpłatnych akcji profilaktycznych i programu ZDROWIE NA 5. Dzięki takiemu podejściu budujemy zaangażowany, silny i zdrowy zespół – Tomasz Krzak, dyr. rozwoju ludzi, kultury i organizacji Adamed Pharma.

Najlepsi współpracownicy mają szansę na kursy i szkolenia na międzynarodowych uniwersytetach

Wszystkim swoim współpracownikom, Adamed oferuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i narzędzi. Dba o możliwość rozwoju i szkoleń. Adamed dokłada wszelkich starań, aby stworzyć szansę dla indywidualnego rozwoju, dopasowanego do zainteresowań i umiejętności w ramach przygotowywanych corocznie indywidualnych planów rozwojowych. Najlepsi współpracownicy mają szansę na kursy i szkolenia na międzynarodowych uniwersytetach takich jak: London Business School, Insead, Stanford University. Mając na uwadze różne potrzeby każdego ze Współpracowników, dajemy możliwość samodzielnego wyboru interesujących świadczeń.

Adamed wyróżnia wpływ i podejmowanie decyzji w ramach projektów, które prowadzą współpracownicy

W firmie tworzone są programy talentowe powiązane z biznesem, gdzie angażuje się członków zespołu zarządzającego w dzielenie się wiedzą. Adamed wyróżnia wpływ i podejmowanie decyzji w ramach projektów, które prowadzą współpracownicy. Firma dba o to, aby cyklicznie dzielić się ze współpracownikami informacjami na temat wyzwań, wyników sprzedażowych oraz poziomu realizacji najważniejszych projektów strategicznych w ramach kwartalnych spotkań menedżerskich.

Zmierzamy we właściwym kierunku, inwestując w ludzi i rozwijając ich potencjał i możliwości

– 1. miejsce w segmencie farmaceutyka i biotechnologia dla Adamed, to wyróżnienie które mówi samo za siebie. Jest najlepszym dowodem, że zmierzamy we właściwym kierunku, inwestując w ludzi i rozwijając ich potencjał i możliwości – dodaje Tomasz Krzak.

Pełna lista laureatów trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023 zostanie ogłoszona w majowym wydaniu Forbes Polska.
Udostępnij: