Przejdź do treści

Nowy prezes PLL Lot

Michał Fijoł; fot. Twitter PLL Lot

Rada nadzorcza spółki PLL Lot, po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym, powołała na stanowisko jej prezesa Michała Fijoła, który od ponad siedmiu lat pełnił funkcję członka zarządu ds. handlowych.

Michał Fijoł związany jest z firmą od stycznia 2016 roku

Jak poinformował portal waszaturystyka.pl Michał Fijoł związany jest z firmą od stycznia 2016 roku, najpierw pracował jako pełnomocnik zarządu ds. handlowych, a od marca 2017 r. był członkiem zarządu ds. handlowych.

Przed dołączeniem do zespołu PLL Lot pracował dla międzynarodowych korporacji w obszarach: cyfrowym, marketingu i sprzedaży

Ukończył studia doktoranckie na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej. Jako stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej oraz rządu austriackiego studiował również na Uniwersytecie w Osnabrück w Niemczech i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Przed dołączeniem do zespołu PLL Lot pracował dla międzynarodowych korporacji w obszarach: cyfrowym, marketingu i sprzedaży.

Umocnienie pozycji narodowego przewoźnika nie tylko na rynku polskim, ale również na kluczowych dla nas rynkach zagranicznych

– Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i powierzenie mi tej funkcji. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenie oraz współpraca z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji zespołem PLL Lot zaowocuje dobrymi wynikami i umocnieniem pozycji narodowego przewoźnika nie tylko na rynku polskim, ale również na kluczowych dla nas rynkach zagranicznych – powiedział nowy prezes.

Jednocześnie rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Pawła Rozkruta ze stanowiska członka zarządu ds. finansowych.
Udostępnij: