Przejdź do treści

Rada Nadzorcza PLL Lot z nowym zarządem

Fot. Polska Grupa Lotnicza

Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych Lot wybrała nowy zarząd przewoźnika. Wskazano kandydatów z doświadczeniem w biznesie, którzy od lat pełnią funkcje w spółkach branży lotniczej – poinformował portal waszaturystyka.pl.  

Dorota Dmuchowska, Katarzyna Piskorz i Paweł Urbaniak w zarządzie PLL Lot

Konkurs mający na celu wyłonienie członków zarządu firmy zakończył się wyborem Doroty Dmuchowskiej na członka zarządu ds. operacyjnych, Katarzyny Piskorz na członka zarządu ds. korporacyjnych i Pawła Urbaniaka na członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych. Będą oni ściśle współpracować z Michałem Fijołem, wybranym na prezesa zarządu w ubiegłym tygodniu.

Dorota Dmuchowska

Dorota Dmuchowska z lotnictwem związana jest od 1995 r. Pełniła różne funkcje w obszarze operacyjnym, a w 2007 objęła stanowisko szefowej biura personelu pokładowego. Następnie powierzono jej stanowisko członka zarządu spółki Lot Crew, które sprawowała przez osiem lat. W 2021 objęła również stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych Polskiej Akademii Lotniczej.

Katarzyna Piskorz

Katarzyna Piskorz jest członkiem zarządu PLL Lot ds. korporacyjnych od 2019 r. Wcześniej sprawowała funkcje korporacyjne w podmiotach z branży ubezpieczeniowej oraz realizujących projekty inwestycyjne w ramach Grupy PFR. Przez 15 lat była związana z Grupą PZU, gdzie m. in. kierowała biurem pełniącym rolę centrum kompetencyjnego w zakresie funkcji korporacyjnych.

Paweł Urbaniak

Paweł Urbaniak przed przejściem do branży lotniczej pracował jako członek zarządu i dyrektor ds. finansowych w podmiotach prywatnych. Sprawował te funkcje m.in. w notowanych na warszawskiej giełdzie Gino Rossi SA czy Wittchen SA. W 2020 dołączył do LS Airport Services, pierwotnie w roli dyrektora do spraw finansowych, a następnie prezesa zarządu. Wśród jego zasług wymienia się sprawne przeprowadzenie LSAS przez okres pandemii oraz zapewnienie niezakłóconych operacji lotniczych licznym przewoźnikom.

– Przed nami czas dużych wyzwań. Musimy spełnić finansowe i operacyjne warunki przyznanej nam w pandemii pomocy publicznej oraz zapewnić spółce powrót na ścieżkę rozwoju, którą trzy lata temu przerwał globalny kryzys branży lotniczej. Wierzę, że suma doświadczeń, kompetencji i ambicji menedżerów tworzących zarząd PLL Lot to umożliwi – skomentował Michał Fijoł, prezes PLL Lot.
Udostępnij: