Przejdź do treści

W środowisku zawodowym najbardziej cenione są osoby odpowiedzialne i rzetelne

Fot. free-images.com

Dla 41 proc. pracodawców ważne jest poczucie odpowiedzialności i rzetelności kandydata do pracy – wynika z najnowszego raportu ManpowerGroup. Natomiast 37 proc. wskazuje na umiejętność komunikacji, współpracy i pracy zespołowej – dodano – poinformował portal wirtualnmemedia.pl.

Najważniejsze cechy kandydatów, na które zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji, to rzetelność i dyscyplina

Jak wskazano w raporcie, na niedobór odpowiednich kandydatów do pracy wskazuje 8 na 10 firm na świecie; w Polsce odsetek ten jest nieco niższy – mówi o nim 7 na 10 organizacji znad Wisły. Najważniejsze cechy kandydatów, na które zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji, to rzetelność i dyscyplina.

„41 proc. polskich pracodawców przy wyborze kandydata zwraca uwagę na jego poczucie odpowiedzialności i rzetelności, a 37 proc. wskazuje na umiejętność komunikacji, współpracy i pracy zespołowej. Dla 32 proc. firm ważna jest kreatywność talentów, a dla 30 proc. ważna jest umiejętność rozwiązywania problemów” – wskazali autorzy raportu.

Osoby odpowiedzialne i rzetelne dają gwarancję, że powierzone im zadania będą starały się zrealizować jak najlepiej

Jak stwierdziła dyrektor rekrutacji stałej w Manpower Katarzyna Pączkowska, pracodawcy na dzisiejszym rynku pracy poszukują wśród kandydatów połączenia umiejętności zawodowych, wiedzy oraz kompetencji osobistych.

– W środowisku zawodowym najbardziej cenione są osoby odpowiedzialne i rzetelne, ponieważ dają one gwarancję, że powierzone im zadania będą starały się zrealizować jak najlepiej, dotrzymując wyznaczonych terminów. To cechy talentów, które często determinują powodzenie prowadzonych projektów, dają również duży komfort zarządzania menadżerom – zaznaczyła Pączkowska. Dodała, że od lat wśród kandydatów do pracy pożądane są umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów, adaptacją czy odpornością na stres, co pozwala na sprawne odnalezienie się w zmiennym, bardzo dynamicznym świecie pracy. Jak podano, respondenci zostali zapytani również o to, co jest ważne w zwiększaniu produktywności zespołów.

„Według 44 proc. firm istotny jest tutaj rozwój zawodowy, możliwość reskillingu oraz upskillingu, a 39 proc. uważa, że produktywność i zaangażowanie wzmacnia pozytywna kultura pracy, docenianie talentów za ich wyniki i osiągnięcia” – poinformowali autorzy raportu.
Udostępnij: