Przejdź do treści

Zlecenia windykacyjne na ponad 611 mln zł w I półroczu

Fot. free-images.com

Ponad 611 mln zł – taką wartość osiągnęły łącznie zlecenia windykacyjne uzyskane przez firmę Aforti Collections SA w I półroczu br., co oznacza wzrost o ponad 54 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2022 r.

Według danych GUS w 2022 r. co 16-te zlecenie windykacyjne trafiło do Aforti Collections

Firma otrzymała prawie 290 tys. zleceń – ich liczba wzrosła o ponad 46 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2022 r. W drugim kwartale 2023 br. spółka odnotowała dynamiczny wzrost względem II kwartału 2022 r. zarówno co do wartości zleceń, jak i ich liczby. Według danych GUS w 2022 r. co 16-te zlecenie windykacyjne trafiło do Aforti Collections. Należy do niej prawie 4% udziału w rynku zleceń windykacyjnych. Grupa systematycznie rozwija nowe narzędzia informatyczne potrzebne do usprawniania procesów windykacyjnych, wykorzystując machine learning czy AI.

Nowe narzędzie windykacyjne Aforti24 umożliwia zadłużonym składanie deklaracji oraz elastyczne rozkładanie zobowiązań na raty w wygodny sposób

Długoletnie doświadczenie firmy jasno wskazuje też na potrzebę różnicowania kanałów komunikacji z osobami zadłużonymi. Oferując alternatywne ścieżki kontaktu i zawarcia ugody firma stawia przede wszystkim na wygodę i elastyczność, cenione przez klientów. Niezwykle istotnym krokiem w kierunku ułatwienia zadłużonym klientom współpracy z firmą było wprowadzenie nowego narzędzia windykacyjnego – Aforti24. Rozwiązanie to umożliwia osobom zadłużonym składanie deklaracji oraz elastyczne rozkładanie zobowiązań na raty w prosty i wygodny sposób. Wprowadzenie tego rozwiązania stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów w dziedzinie różnorodnych form komunikacji oraz możliwości zawierania ugód w dogodny dla nich sposób.

Coraz więcej małych przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z naszej skutecznej windykacji

Miniony kwartał przyniósł także istotne zmiany w strukturze zarządu Aforti Collections SA. W kwietniu br. członkiem zarządu spółki została Barbara Kiełt-Wielgosz, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania nowych klientów oraz zarządzania portfelami wierzytelności. Jej wiedza i umiejętności otwierają przed spółką nowe perspektywy rozwoju oraz możliwości poszerzenia bazy klientów. – W ostatnim okresie do grona naszych klientów dołączyli przedstawiciele branży ubezpieczeniowej(…). Szczególnie cieszy nas również zainteresowanie naszymi usługami ze strony przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatnie kwartały pokazują, że coraz więcej małych przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z naszej skutecznej windykacji, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu liczby zleceń w porównaniu z drugim kwartałem 2022 r. – podkreśla Agnieszka Baran-Płomińska, prezes Aforti Collections SA.

Zakup i serwisowanie portfeli wierzytelności to drugi główny obszar aktywności spółki

Kierowana przez nią firma działa w branży windykacyjnej i specjalizuje się w zarządzaniu należnościami z wykorzystaniem szerokiego wachlarza narzędzi windykacyjnych. Zakup i serwisowanie portfeli wierzytelności to drugi główny obszar aktywności spółki.

Aforti Collections zapewnia przedsiębiorcom kompleksową obsługę pod względem windykacyjnym, prawnym i finansowym, pomagając w odzyskaniu i zachowaniu właściwej płynności finansowej. Udziela przedsiębiorcom wsparcia merytorycznego oraz gwarantuje aktywną współpracę.
Udostępnij: