Przejdź do treści

Borys: Tak długo jak będzie trzeba będziemy wspierać inwestycje w Polsce

Paweł Borys; fot. ISBNews TV

 – Pracownicze Plany Kapitałowe wprowadziliśmy w Polsce już 4 lata temu. Miesiąc temu mieliśmy 2,5 mln uczestników PPK. Dziś przekroczyliśmy już 3 miliony.

Z powszechnością programu PPK wiąże się wiele problemów

Liczymy, że w wyniku autozapisu ta liczba wzrośnie o kolejny milion – mówił podczas Forum Welconomy w Toruniu Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z ISBnews.Tv. Z powszechnością programu PPK wiąże się wiele problemów. – Po pierwsze to OFE, czyli spadek zaufania, bo połowa środków została przeniesione do ZUS. Po drugie małe i średnie firmy niezbyt przychylnie patrzą na tego typu programy emerytalne. Po trzecie to skromne nasze budżety domowe – dodaje Paweł Borys.

PFR wspiera inwestycje w Polsce niezależnie od KPO.

– Jak długo to będzie potrzebne tak długo będziemy wspierać w Polsce inwestycje. Ruszyliśmy już realizację Krajowego Planu Odbudowy. Mamy już podpisane praktycznie wszystkie umowy, rozpisaliśmy przetargi i mam nadzieje, że w najbliższych miesiącach środki z Komisji Europejskiej do nas napłyną – mówi prezes PFR.

Dużym tematem dla PFR jest transformacja energetyczna.

– Tworzymy fundusz elektromobilności o wartości ponad 4 mld zł. Finansujemy inwestycje w OZE – wymienia Paweł Borys. Całość rozmowy: https://www.isbnews.tv/pawel-borys-pfr-tak-dlugo-jak-bedzie-trzeba-bedziemy-wspierac-inwestycje-w-polsce/
Udostępnij: