Przejdź do treści

Hasco-Lek: Stabilny pracodawca, który inwestuje w rozwój

Siedziba Hasco-Lek SA; fot. Hasco-Lek

– Pracownicy Hasco-Lek to nasz najcenniejszy kapitał. Wyróżnia nas stabilność zatrudnienia – aż 97 proc. osób zatrudnionych posiada umowy o pracę, a 23 proc. naszej kadry, to pracownicy z wieloletnim stażem pracy, nawet powyżej 15 lat – mówi Maciej Podraza, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek SA.

To spełnienie podstawowego standardu firmy, jakim jest budowanie stabilnego zatrudnienia. Firma jest także dumna z faktu, że niemal 60% pracowników to kobiety i dotyczy to także kadry zarządzającej.

Atrakcyjny pracodawca – czyli jaki?

Stabilność zatrudnienia (wg. 62% badanych) – to jedno z trzech kluczowych czynników, które wpływa na atrakcyjność miejsca pracy – wynika z tegorocznego badania przeprowadzonego przez Randstad Employer Brand Research. Hasco-Lek SA, który jest laureatem X edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „Wolontariat” i członkiem Kapituły tegorocznej, XIII edycji Konkursu, udowadnia, że inwestowanie w kadry zawsze procentuje. Obecnie to stabilność zatrudnienia jest wg. rankingów satysfakcji pracowników, jedną z najważniejszych cech określających wiarygodnego pracodawcę.

– Tworzymy przyjazne środowisko pracy, czego dowodem są pracownicy z kilkunastoletnim stażem pracy. Jesteśmy również pracodawcą pierwszego wyboru dla nowych talentów. Pracownicy firmy Hasco-Lek SA to nasi ambasadorowie, którzy każdego dnia udowadniają, że bycie liderem w branży wymaga pracy zespołowej, opartej na wspólnych, tożsamych wartościach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje otwarta kultura organizacyjna, w której stawiamy na szacunek, zaufanie oraz współpracę, a także odpowiedzialność i zaangażowanie – podkreśla Maciej Podraza, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek SA.

We wszystkich spółkach tworzących Grupę Hasco pracuje łącznie 1500 osób

Aktualnie tylko w samym Hasco-Lek SA zatrudnionych jest blisko 1000 pracowników. Natomiast we wszystkich spółkach tworzących Grupę Hasco pracuje łącznie 1500 osób. Obok osób z wieloletnim stażem, kadry zasilają także młode i ambitne osoby, które chcą przekuć teorię w praktykę i rozwijać się zawodowo w strukturach firmy. Pierwsze doświadczenie w Hasco-Lek SA zdobywają już w trakcie studiów, podczas praktyk i staży, organizowanych przez firmę.

Hasco-Lek SA jest dziś jednym z liderów rynku farmaceutycznego. Buduje odpowiedzialną i różnorodną kulturę organizacji, doceniając wiedzę płynącą z doświadczenia pracowników i nie zamykając się na innowacyjne pomysły młodych pokoleń.

Otwarta i przyjazna kultura organizacyjna

Otwarta kultura organizacyjna znajduje potwierdzenie również w odpowiedziach ankietowanych, pytanych o atrybuty atrakcyjnego pracodawcy. O wyborze pracodawcy w obecnych czasach największy wpływ mają także przyjazna atmosfera pracy (64%) oraz atrakcyjne wynagrodzenie i benefity (73%).

– Dbamy o wysoki standard świadczeń Hasco-Lek SA także wewnątrz firmy – dlatego skupiamy się na zapewnieniu pracownikom jak najlepszych warunków do pogłębiania specjalistycznej wiedzy, udziału w szkoleniach dostosowanych do charakteru danego stanowiska i indywidualnych wymagań, a także wymiany doświadczeń w obrębie firmy. Kładziemy też nacisk na rozwój kompetencji miękkich oraz samorealizacji poprzez hobby czy aktywność fizyczną – informuje Maciej Podraza.

Zróżnicowany i szeroki wachlarz programów socjalnych pomaga utrzymać równowagę między życiem osobistym i zawodowym. Pracownicy Hasco-Lek SA mogą skorzystać z dofinansowania do zajęć i imprez sportowych czy wydarzeń kulturalnych.

Inwestycje w zdrowie i rozwój to lokata, która procentuje

Hasco-Lek SA troszczy się o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, zachęcając do udziału w akcjach prozdrowotnych. Jedna z nich zorganizowana była przy współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii w ramach kampanii „Rak Chadza Wspak – Zadzieram Kiecę i Lecę”.

Wszyscy pracownicy mają dostęp do usług medycznych i grupowych ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach. Firma chętnie współfinansuje też udział kadry w wydarzeniach sportowych oraz w dostępie do obiektów sportowych w ramach programu MultiSport. Zamiłowanie do sportu zaowocowało utworzeniem nieformalnych, firmowych drużyn piłki nożnej i sekcji biegowej. Firma angażuje się także w działania charytatywne, a pracownicy uczestniczą w biegach wspierających lokalne organizacje dobroczynne i zbiórki publiczne.

Materiał Partnera Strategicznego XIII edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”
Udostępnij: