Przejdź do treści

II Kongres ESG. Hordyński (Huawei): Jako firma globalna jesteśmy w stanie dostosować swoje moce produkcyjne pod zamówienia

Pierwszy od lewej str. Ryszard Hordyński; fot. II Kongres ESG

Podczas II Kongresu ESG w Warszawie, w jednej z debat wziął udział Ryszard Hordyński, dyr. ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska – poinformował portal raportCSR.pl.

Jakie rozwiązania informatyczne mogą wspierać transformację energetyczną?

Na pytanie: Jakie rozwiązania informatyczne mogą wspierać transformację energetyczną? Hordyński odpowiedział:

Elementy instalacji mają w sobie pewną sztuczną inteligencję

Moja firma jest producentem jednej z najlepszych inwerterów, czyli takiego serca instalacji fotowoltaicznej, od którego faktycznie zależy, ile prądu generujemy, jak długo go generujemy. Elementy instalacji mają w sobie pewną sztuczną inteligencję, która ma wpływ na to, w taki sposób jak najbardziej optymalnie wykorzystamy inwerter.

Rozwój instalacji wiatrowych wiąże się z zainteresowaniem magazynami energii

Choć nie tylko dotyczy to inwerterów. Chodzi też np. o ładowarki do samochodów. Wszystkie te elementy można powiedzieć, są jakoś otoczone informatyką, więc na koniec to jest transformacja energetyczna, ale też transformacja cyfrowa. Wiadomo, że rozwój instalacji wiatrowych wiąże się z zainteresowaniem magazynami energii.

Kluczowa jest potrzeba stabilności regulacji prawnych dla inwestorów

Jako firma globalna, bo przecież działamy w ponad 170 krajach, jesteśmy w stanie dostosować swoje moce produkcyjne pod zamówienia. Kluczowa w tym jest potrzeba stabilności regulacji prawnych dla inwestorów.

Całość wypowiedzi: https://raportcsr.pl/ii-kongres-esg-ryszard-hordynski-huawei-jako-firma-globalna-jestesmy-w-stanie-dostosowac-swoje-moce-produkcyjne-pod-zamowienia/
Udostępnij: