Przejdź do treści

Kolejne zwolnienia w Amazonie w związku z prawdopodobnym spowolnieniem gospodarczym

Fot. free-images.com/Pixabay

Amerykański gigant e-commerce Amazon zapowiedział zwolnienie w najbliższych tygodniach 9 tys. pracowników.

Szef koncernu Andy Jassy tłumaczy to oszczędnościami i niepewnością rynkową – poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Do zwolnienia osoby z działów reklamy, chmury obliczeniowej i związanych platformą Twitch

Redukcje w Amazonie dotkną osoby zatrudnione w działach reklamy, chmury obliczeniowej i związanych platformą Twitch – podała agencja Reutera. Wynikają one z konieczności racjonalizacji kosztów, a także – jak napisał szef firmy Andy Jassy w skierowanym do pracowników komunikacie – „niepewności dotyczącej najbliższej przyszłości”.

Być smuklejszym, ale nadal intensywnie inwestować w kluczowe, długoterminowe doświadczenia klientów

– Głównym założeniem naszego planowania na bieżący rok jest być smuklejszym, ale w sposób pozwalający nam nadal intensywnie inwestować w kluczowe, długoterminowe doświadczenia klientów, które – jak uważamy – mogą znacząco polepszyć ich życie i Amazona jako całość – podkreślił.

Amazon liczy się z prawdopodobnym spowolnieniem gospodarczym

Według portalu CNBC, Amazon liczy się z prawdopodobnym spowolnieniem gospodarczym. Firma zrezygnowała z niektórych eksperymentalnych projektów i ograniczyła tempo rozbudowy magazynów.

W styczniu Amazon zaczął zwolnienia obejmujące 18 tys. z ok. 300 tys. swoich pracowników biurowych, głównie z obszaru ludzi, doświadczeń i technologii. Cięcia nie dotyczyły centrów logistycznych koncernu. Andy Jassy tłumaczył wówczas, że koncern mocno zwiększył zatrudnienie w ostatnich latach, a obecna sytuacja gospodarcza jest niestabilna.
Udostępnij: