Przejdź do treści

Płużański, Nawrocki boks i IPN – Niecodzienne Historie

Tadeusz Płużański i Karol Nawrocki - Podkast Fundacji Łączka

Niecodzienne Historie – to cykl podcastów, które uruchamia Fundacja Łączka. Gościem pierwszego odcinka podcastu prowadzonego przez Tadeusza Płużańskiego jest dr Karol Nawrocki – Prezes Instytut Pamięci Narodowej.


Jak boks ukształtował charakter Prezesa IPN, od kogo otrzymał rękawice bokserskie znanego boksera i do kogo one należały? Jaki los powinien spotkać pałac Stalina? O tym wszystkim można dowiedzieć się słuchając i oglądając podcast „Historia pewnych rękawic”.

Fundacja Łączka została powołana, aby objąć opieką Kwatery Ł „Łączki” na Cmentarzu Wojskowym na Warszawskich Powązkach oraz środowiska rodzin żołnierzy straconych i spoczywających w Kwaterze Ł.

Misją Fundacji Łączka jest prowadzenie i popieranie wszelkiej działalności naukowej, publicystycznej, edukacyjnej i popularyzatorskiej związanej z Kwaterą Ł i spoczywających w niej Żołnierzach Podziemia Antykomunistycznego. Współpraca z młodzieżą w celu przekazania jej idei, wartości obywatelskich i patriotycznych jakie przyświecały życiu i walce jaką prowadzili zamordowani przez komunistów Żołnierze Podziemia. Antykomunistycznego odnalezieni w Kwaterze Ł na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Prowadzenie i wspieranie działalności w zakresie ochrony i popularyzacji dóbr kultury, dziedzictwa narodowego oraz działalności edukacyjnej dotyczącej historii Polski.

Udostępnij: