Przejdź do treści

Polskie Porty Lotnicze partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Od l. Radosław Piesiewicz, Stanisław Wojtera; fot. WaszaTurystyka.pl

To właśnie z Lotniska Chopina w Warszawie w lipcu br. polscy olimpijczycy wyruszą na Igrzyska do Paryża. I to w hali przylotów stołecznego portu będą witani przez kibiców po powrocie z najważniejszej sportowej imprezy. XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się ceremonią otwarcia 26 lipca br. Lotnisko Chopina w Warszawie po raz kolejny będzie służyło jako baza startowa dla polskiej kadry olimpijskiej.

Przed wylotem sportowcy będą żegnani przez kibiców, a następnie po kilku tygodniach olimpijskich zmagań wylądują w stołecznym porcie, gdzie odbędzie się ich oficjalne przywitanie – poinformował portal WaszaTurystyka.pl.

Bardzo cieszę się, że Polskie Porty Lotnicze stają się na dłużej partnerem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

– Głównym celem Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest kompleksowa opieka nad wszystkimi członkami Olimpijskiej Reprezentacji Polski począwszy od ślubowania i wręczenia nominacji, aż do momentu bezpiecznego powrotu do kraju. Dlatego też bardzo ważnym aspektem podróży jest sprawna odprawa na lotnisku i nadanie bagażu. Przewóz sprzętu sportowego może być poważnym wyzwaniem logistycznym  – powiedział Radosław Piesiewicz, prezes PKOl. – Dlatego też bardzo cieszę się, że Polskie Porty Lotnicze chcą nam w tym pomóc stając się na dłużej partnerem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. To dla nas bardzo ważne, dlatego też serdecznie dziękuję PPL SA i prezesowi Stanisławowi Wojterze za życzliwość i chęć pomocy naszym najlepszym sportowcom.

W bieżącym roku mija dokładnie 100 lat od pierwszych Igrzysk Olimpijskich z udziałem sportowców z Polski, właśnie w Paryżu. Lotnisko Chopina obchodzi natomiast 90-lecie istnienia i z dumą wspiera kontynuację tak wspaniałej tradycji, jaką jest obsługa polskich sportowców podczas ich podróży na najważniejsze sportowe imprezy.

W ramach współpracy kilkusetosobowa reprezentacja olimpijska będzie mogła liczyć na szereg udogodnień ze strony lotniska

– Nasze lotnisko od wielu lat jest miejscem pożegnań sportowców wylatujących na ważne wydarzenia sportowe oraz miejscem, w którym witają ich tłumy kibiców, gdy wracają z medalami – mówi Stanisław Wojtera prezes PPL SA.  – Wiem, że sportowcom przed podróżą towarzyszy wiele różnych emocji, głównie stres przed zawodami, na które podróżują. W ramach współpracy kilkusetosobowa reprezentacja olimpijska będzie mogła liczyć na szereg udogodnień ze strony lotniska. PPL SA zapewni kadrze wsparcie przed podróżą i po powrocie oraz zadba o wygodę i komfort sportowców udostępniając im lotniskowe usługi premium.

Stołeczny port dołoży wszelkich starań, by początek podróży kadry odbył się na jak najwyższym poziomie i z niecierpliwością wyczekiwać będzie ich powrotu z olimpijskimi medalami.
Udostępnij: