Przejdź do treści

Rekordowy wynik operatora infrastruktury RTV w globalnym badaniu ESG

Fot. Emitel

Dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny są niezwykle istotne dla spółki Emitel, a działania w tym zakresie są w spółce konsekwentnie wdrażane. Świadczą o tym również wyniki najnowszego badania GRESB, oceniającego działania przedsiębiorstw w zakresie zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji firma – największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce – poprawiła ubiegłoroczny wynik, uzyskując 93 pkt. na 100 możliwych. Dzięki temu zajęła 5. miejsce w swojej kategorii i znalazła się wśród 132. najlepszych firm spośród 649. uczestniczących w badaniu.

Sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych przez Emitel punktów

Zdobycie 93 punktów oznacza, że poprawiła swój ubiegłoroczny rezultat o 3 punkty. Kolejne działania w ramach społecznego zaangażowania biznesu, konsekwentnie wdrażane w spółce, wpływają na sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych przez spółkę punktów. Uczestniczy ona w międzynarodowym badaniu GRESB od 2016 r.

Nie pozostajemy również obojętni na tragedię, która spotkała naród ukraiński

– Troska o środowisko naturalne, wrażliwość na potrzeby innych, współpraca z lokalnymi społecznościami wpisane są w DNA naszej firmy. W ostatnim czasie nie pozostajemy również obojętni na tragedię, która spotkała naród ukraiński, dlatego zaangażowaliśmy się w niesienie pomocy naszym sąsiadom. Zachęcamy także naszych pracowników do angażowania się w inicjatywę wolontariatu – jednym z takich projektów było przygotowanie miejsca pobytu dla uchodźców w jednym z naszych budynków biurowych w Poznaniu. Tegoroczny wynik badania GRESB jest potwierdzeniem, że wysokie standardy i podejmowane przez Emitel działania w zakresie zrównoważonego rozwoju są doceniane przez oceniających. Dziękuję wszystkim pracownikom Emitel za ich postawę i gratuluję znakomitego wyniku w badaniu – powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes Emitel SA.

Niezależne badania GRESB – Global Real Estate Sustainability Benchmark – rokrocznie, od 2009 r. – analizują przedsiębiorstwa pod kątem działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG). Badanie GRESB uznawane jest za punkt odniesienia dla funduszy, które inwestują w spółki infrastrukturalne i nieruchomości na całym świecie.
Udostępnij: