Przejdź do treści

Rozwiązanie, które zadowoli tych, którzy szukają szybkiego źródła zarobku

Fot. free-images.com/Pixabay

Dla kogo jest praca tymczasowa? Czy to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy np. dla osób, które z różnych przyczyn znalazły się w innym kraju lub mieście? Czy to coś dla tych, którzy po prostu nie chcą na dłużej przywiązywać się do przysłowiowego biurka?

Dobrze widziane jest bogate doświadczenie, które trzeba gdzieś nabyć

Czasy, gdy całe życie zawodowe spędziliśmy w jednym miejscu, już dawno minęły. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas elastyczności, umiejętności dostosowywania się do nowych okoliczności, a także wykazania się odwagą do podejmowania nowych wyzwań i wykorzystania swojego potencjału w różnorodnych środowiskach. Dobrze widziane jest bogate doświadczenie, które trzeba gdzieś nabyć. Takie mamy czasy, a w nie idealnie wpisuje się moda na pracę tymczasową.

Pośrednictwo agencji da pewność, że działamy legalnie, otrzymamy na czas wynagrodzenie, a także będziemy mieć „z głowy” wszelkie formalności

– Jeśli skorzysta się z agencji pracy tymczasowej, takie zajęcie można znaleźć właściwie z dnia na dzień i będzie to rozwiązanie, które na pewno zadowoli tych, którzy szukają szybkiego źródła zarobku – mówi Iryna Miłkowska, prezes VIPoL Group. Pośrednictwo agencji da nam pewność, że działamy legalnie, otrzymamy na czas wynagrodzenie, na jakie się umówiliśmy, a także będziemy mieć „z głowy” wszelkie formalności, które po prostu załatwi za nas firma. My tylko musimy pracować i gromadzić cenne doświadczenie.

Praca tymczasowa to też doskonały pomysł na początek kariery w nowym miejscu zamieszkania

Powszechnie uważa się, że praca tymczasowa to przede wszystkim praca fizyczna i że jest to rozwiązanie idealne albo dla uczniów i studentów, albo dla obcokrajowców, którzy przez jakiś czas przebywają w danym kraju. – Z pewnością to prawda, ale tak samo pracę tymczasową za pośrednictwem agencji mogą podjąć specjaliści tacy jak spawacze, operatorzy wózków widłowych, ślusarze, monterzy, elektrycy, kierowcy i wielu innych. Praca tymczasowa to też doskonały pomysł na początek kariery w nowym miejscu zamieszkania, a także idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zarobić i zdobyć nowe umiejętności w różnych branżach – wyjaśnia Miłkowska. – Z naszej agencji korzystają też osoby, które zmagają się z trudnymi sytuacjami życiowymi, jak np. uchodźcy wojenni z Ukrainy i nie tylko.

Praca, którą proponujemy, jest tylko jednym z elementów oferowanego wsparcia

– Pomagamy też na wiele innych sposobów – w związku z wojną w Ukrainie, stworzyliśmy Fundację VIPoL Wspieramy Razem, która niesie pomoc potrzebującym – głównie kobietom. One do nas lgną, bo nasza agencja ma również ukraińskie korzenie, a praca, którą proponujemy, jest tylko jednym z elementów oferowanego wsparcia. Równie istotne jest słowo otuchy, wskazanie, jak załatwić jakieś sprawy, uświadomienie, w jaki sposób wykorzystać możliwości zdobycia nowych umiejętności, nauki języka czy zyskania finansowej niezależności. Dla uchodźczyń z Ukrainy to swoisty drogowskaz, pokazanie, że można przetrwać przymusową emigrację tak, by wynieść z tego doświadczenia również coś dobrego.

Agencje pracy tymczasowej dają wsparcie tym, którzy np. ze względu na wiek stracili stałą pracę

– Grupą, która chętnie korzysta z różnych form pracy tymczasowej, są również osoby, które już przeszły na emeryturę, ale nadal chcą zarabiać, być wśród ludzi, spełniać się. Agencje pracy tymczasowej dają wsparcie tym, którzy np. ze względu na wiek stracili stałą pracę, a jest im trudno znaleźć kolejną – dodaje Miłkowska. – Ludziom starszym o wiele trudniej jest znaleźć stałe miejsce zatrudnienia i muszą szybko znaleźć remedium na bezrobocie, z którym się borykają. Agencje pracy tymczasowej są takim rozwiązaniem a zespół specjalistów doradza, najlepsze oferty pracy dla wszystkich chętnych kandydatów.

Na wielu stanowiskach pracownik ma możliwość wyboru godzin pracy, co niezwykle ułatwia zaplanowanie całego dnia

Kolejna grupa to osoby o ograniczonej zdolności do pracy. One poszukują często prostych zajęć fizycznych i doskonale odnajdują się na stanowiskach tymczasowych miejsc pracy. – Takich pracowników polecamy szczególnie – doceniają swoje miejsce pracy, szanują szefów, są lojalni – zauważa Miłkowska.

Szczególną zaletą jest elastyczny grafik – na wielu stanowiskach pracownik ma możliwość wyboru godzin pracy, co niezwykle ułatwia zaplanowanie całego dnia. Jest to więc również idealne rozwiązanie dla osób mających wiele obowiązków, pragnących zarobić własne pieniądze.

Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych z roku na rok wzrasta

– Z ostatnich raportów na temat rynku usług HR wynika, iż zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych z roku na rok wzrasta – od ubiegłego roku jest to oczywiście związane z napływem gości z Ukrainy. Do agencji pracy tymczasowej zgłasza się coraz więcej Ukraińców, są to osoby, które musiały porzucić całe swoje życie i uciec do Polski w nadziei na lepsze jutro. Większość z nich otrzymuje pomoc i jest w stanie samodzielnie żyć i utrzymywać się finansowo, to ogromna pomoc dla obcokrajowców. – mówi Miłkowska.

Światowy Dzień Walki z Bezrobociem to okazja, która przypomina o osobach, które wciąż szukają pracy

– W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Walki z Bezrobociem.  Jest to okazja, która przypomina nam o osobach, które wciąż szukają pracy. Szacowana przez MRiPS stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu 2022 r. wyniosła 5,2%. To o 0,6 pp. mniej niż rok wcześniej – podsumowuje Miłkowska.

Choć te statystyki nastrajają optymistycznie, nie wolno zapominać, że wciąż są ludzie, którzy z różnych przyczyn desperacko szukają miejsca zatrudnienia.
Udostępnij: