Przejdź do treści

Sklep z odzieżą i akcesoriami górskimi w stolicy Dolnego Śląska

Fot. LSD.Studio

Nowo otwarty flagowy sklep marki Skalnik we Wrocławiu designem nawiązuje do górskich krajobrazów.

Dobry moment na podsumowania i przygotowania do sezonu na letnie wędrówki czy kempingi

Autorem koncepcji wystroju wnętrza jest LSD.Studio. – Choć sezon na zimowe szaleństwo na górskich stokach powoli dobiega końca, jest to dobry moment na podsumowania i przygotowania do sezonu na letnie wędrówki czy kempingi – uważa Agnieszka Gawron, współzałożycielka i dyrektor kreatywna LSD.Studio. Jak wskazuje, sportowców i amatorów odpoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu dzikich krajobrazów co roku przybywa, czego potwierdzeniem jest coraz większa popularność sklepów z odzieżą i akcesoriami górskimi. Obecnie przeżywają one swoje żniwa. Otwarcie nowego salonu Skalnik we Wrocławiu wpisuje się w ten trend.

Pole do przemyśleń na temat kierunku rozwoju i zmian w branży sklepów sportów górskich

Sukces tak dużego przedsięwzięcia marki Skalnik, która do tej pory skupiała się głównie na handlu internetowym, daje autorom koncepcji wystroju wnętrza pole do przemyśleń na temat kierunku rozwoju i zmian w tej branży.

– Pierwszym i największym wyzwaniem przy projektowaniu tego sklepu nie było stworzenie specyficznego, niepowtarzalnego klimatu, ale uporządkowanie przestrzeni i jasny podział funkcjonalny – podkreśla Agnieszka Gawron, współzałożycielka i dyrektor kreatywna LSD.Studio. Jak dodaje, konieczne było uwzględnienie wszystkich rodzajów aktywności sportowej i produktów, które są dość specyficzne i trudne do wyeksponowania, szczególnie w tak szerokiej gamie modeli i wariantów.

W pełni wykorzystać potencjał dużej powierzchni lokalu

– Zależało nam na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał dużej powierzchni lokalu i nie stwarzać wizualnych podziałów samej przestrzeni w formie tradycyjnych ścianek czy wysokich mebli i ekspozytorów. Cała powierzchnia ścian zewnętrznych wykorzystana została na ekspozycję towaru, a niższe meble wolnostojące pozwalają objąć wzrokiem cały sklep i szybko odnaleźć interesujący nas dział asortymentu. Dodatkowo sposób prezentacji jest zróżnicowany w zależności od poszczególnych stref i rodzaju produktów. Dzięki tym zabiegom, zachowaliśmy wrażenie dużej, otwartej przestrzeni, mimo dominującej ciemnej kolorystyki i dużej ilości asortymentu – uważa Agnieszka Gawron.

Zależało nam na oddaniu górskiego charakteru

– W nowym salonie Skalnik zależało nam na oddaniu górskiego charakteru w jak najbardziej autentyczny sposób, niepozbawiony wyjątkowego klimatu i autorskich rozwiązań projektowych. Było to o tyle ryzykowne, że stawiając sobie taki cel, nietrudno jest otrzeć się o kicz i tandetę, czego oczywiście za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć. Sukces został osiągnięty, stosując najwyższej jakości materiały i kolorystykę, nawiązującą do tej występującej naturalnie w górach – przyznaje Agnieszka Gawron.

Na potrzeby sportowca – amatora, okazjonalnego podróżnika i wymagającego profesjonalisty

Sklep o powierzchni 250 m2 odpowiada zarówno na potrzeby sportowca – amatora, okazjonalnego podróżnika, ale też wymagającego profesjonalisty potrzebującego dobrze zaprojektowanej, funkcjonalnej przestrzeni, która da mu możliwość przetestowania sprzętu i podjęcia najlepszej decyzji. Potwierdzają to pozytywne opinie klientów, którzy mieli już okazję odwiedzić ten sklep.

Czy sprzedaż bezpośrednia może przejść do lamusa na rzecz e-zakupów? Na pewno nie w branży sportów outdoorowych

– Czy w dobie internetowych zakupów i nieograniczonej dostępności do produktów, wyspecjalizowane sklepy stacjonarne stracą swoją pozycję na rynku? I czy sprzedaż bezpośrednia może przejść do lamusa na rzecz zakupów internetowych? – pyta Agnieszka Gawron i od razu udziela odpowiedzi: – Na pewno nie w branży sportów outdoorowych, czego potwierdzeniem jest właśnie nowy sklep Skalnik we Wrocławiu.

Nowy sklep flagowy marki Skalnik daje między innymi możliwość przetestowania nowej pary butów w warunkach zbliżonych do występujących na prawdziwym górskim szlaku, czy skorzystania ze ścianki, umożliwiającej wypróbowanie nowego sprzętu wspinaczkowego.
Udostępnij: