Przejdź do treści

Tak marnowano pieniądze podatników w ostatnich latach. Dziś premiera „Czarnej Księgi”

Fot. WEI

Niewiele jest kwestii, co do których – przynajmniej teoretycznie – powinna panować powszechna zgoda ponad podziałami. Na pewno należy do nich przekonanie, że pieniądze pobierane w podatkach powinny być wydatkowane z głową i w sposób służący wszystkim obywatelom. Niestety, nie są.

„Czarna księga” – zbiór 49 dowodów na to, że władza, zarówno ta lokalna, jak i samorządowa pieniądze podatnika traktuje rozrzutnie i bezmyślnie

Warsaw Enterprise Institute (WEI) przygotowało „Czarną Księgę” wydatków publicznych. Jest to zbiór 49 dowodów na to, że władza, zarówno ta lokalna, jak i samorządowa pieniądze podatnika traktuje rozrzutnie i bezmyślnie. Toalety publiczne w cenie warszawskiego mieszkania, zwijane drogi i zimne termy za setki tysięcy złotych, opóźnienia w wykonaniu ważnych inwestycji kosztujące setki milionów i puste dworce za miliardy? Wydaje się, że władza sądzi, że polski podatnik zniesie to wszystko biernie i pokornie. WEI ma nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

„Czarną księgę” można pobrać na stronie: https://wei.org.pl/czarna-ksiega-podatkow/

WEI zachęca do lektury najnowszej publikacji, którą udostępnia za darmo w formacie pdf. Można ją pobrać, na stronie: https://wei.org.pl/czarna-ksiega-podatkow/, a także odwiedzając stronę WEI: czarnaksiega.wei.org.pl, na której czytelnicy znajdą także plebiscyt, w którym można oddawać swój głos na 3 najgorsze przykłady marnowania pieniędzy podatników.

WEI chce, aby ta inicjatywa stała się impulsem do debaty społecznej na temat racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi oraz skłoniła do podejmowania działań mających na celu zwiększenie przejrzystości i efektywności w wydatkach publicznych.

WEI przypomina także, że dziś o godz. 16.00 w Świetlicy Wolności w Warszawie odbędzie się premiera „Czarnej Księgi”.
Udostępnij: