Przejdź do treści

Targi Arab Health 2023 w Dubaju udane dla polskich firm z sektora MedTech

Targi Arab Health; fot. Famed Żywiec

Tegoroczna edycja Arab Health, jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w sektorze zdrowia, stała pod znakiem wyższej niż w czasach przed-pandemicznych frekwencji.

Wśród wystawców nie zabrakło polskich firm, które dobrze radzą sobie na światowych rynkach

Impreza w Dubaju gromadzi liczne grono użytkowników końcowych oraz przedstawicieli producentów sprzętu medycznego. Wśród wystawców nie zabrakło polskich firm, które dobrze radzą sobie na światowych rynkach.

Potwierdzeniem wysokiej oceny jakości polskich wyrobów jest fakt, że partnerzy eksportowi Famedu Żywiec proszą o polecanie firm wytwarzających sprzęt, którego spółka nie ma w swojej ofercie.

Łóżko OIOM-owe wyposażone w najdokładniejszy na rynku system ważenia pacjenta

Swój sprzęt w Dubaju zaprezentował m.in. Famed Żywiec. Uczestnicy Arab Health mieli okazję zapoznać się z kompleksowymi rozwiązaniami obejmującymi uniwersalne stoły operacyjne Famed Optima i Famed Hyperion oraz akcesoria dedykowane rożnym rodzajom zabiegów. M.in. premierowym systemem do operacji barku, opracowanym we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie ze Szpitala Św. Łukasza w Bielsku Białej. Famed zaprezentował także łóżko OIOM-owe Famed NANO, wyposażone w najdokładniejszy na rynku system ważenia pacjenta oraz materac zmiennociśnieniowy.

Kompleksowe konfiguracje przygotowane z myślą o określonych specjalizacjach chirurgicznych

– Szczególną uwagę przyciągały zaprezentowane przez nas akcesoria i stoły operacyjne, które przedstawiliśmy w formie kompleksowych konfiguracji przygotowanych z myślą o określonych specjalizacjach chirurgicznych – ortopedii, MIS czy neurochirurgii. Takie kompleksowe rozwiązania pozwalają np. przyspieszyć przygotowanie do operacji i ustawienie pacjenta. Dla wielu odwiedzających nasze stoisko lekarzy takie podejście, związane z oferowaniem rozwiązań kompleksowych, było nowością. Z perspektywy lekarza jest to niezwykle istotne, gdyż wydatnie ułatwia pracę a z drugiej strony pozwala uniknąć problemów – mówi Michał Grossy, menadżer produktu w Famed Żywiec.

Polska jest ceniona nie tylko za sprzęt typu stoły operacyjne czy łóżka szpitalne

Wśród wystawców nie zabrakło innych polskich firm. Polska jest ceniona nie tylko za sprzęt typu stoły operacyjne czy łóżka szpitalne. Goście targów mogli zapoznać się z rozwiązaniami z pogranicza IT oraz medycyny, rozwijanymi przez startupy skupione wokół zagadnień rozszerzonej rzeczywistości i treściach e-learningowych. Nasz kraj oferuje nie tylko outsourcingu usług IT, a sektor ten obejmuje również prężnie działające firmy rozwijające oprogramowanie tworzone z myślą o sektorze zdrowia.

Jak komentuje Michał Grossy wielu zwiedzających Arab Health, i klientów Famedu z całego świata, korzysta także z usług polskich producentów elementów do zespoleń kostnych, narzędzi chirurgicznych czy innego typu urządzeń.

Nasi partnerzy eksportowi prosili o polecanie firm z Polski, które wytwarzają sprzęt, którego nie mamy w swojej ofercie

– Wielokrotnie nasi partnerzy eksportowi prosili o polecanie firm z Polski, które wytwarzają sprzęt, którego nie mamy w swojej ofercie. Głównie sprzętu diagnostycznego czy monitorującego funkcje życiowe, choć pojawiają się także zapytania np. o meble medyczne. To znak, że jakość „made in Poland” jest doceniana – podkreśla Michał Grossy.

Tegoroczna edycja Arab Health była jednym z najbardziej licznie odwiedzanych wydarzeń medycznych w ostatnich latach, nawet odnosząc to do czasów sprzed pandemii.

Doskonała okazja na badanie rynku i planowanie działań

– Dużej liczbie odwiedzających, w tym szczególnie wielu reprezentujących podmioty z Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji środkowej i Azji Południowej, udział w imprezie pozwala zorientować się nie tylko co do trendów w technikach wykorzystywanych przez praktyków, a w konsekwencji, w technologiach które producenci powinni rozwijać. To jednocześnie doskonała okazja na badanie rynku i planowanie działań – komentuje Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

– Polski sektor medyczny dobrze sobie radzi, ponieważ oferuje wysokiej jakości produkty i rozwiązania, które nie odstają poziomem od tych oferowanych przez globalne marki. Co więcej oferujemy dużo innowacji. To wszystko jest bardzo pozytywnie odbierane i buduje renomę polskiego MedTechu na świecie – podsumowuje.
Udostępnij: