Przejdź do treści

Prezes „Teraz Polska” o XII finale konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

Laureaci XX Konkursu Pracodawca Godny Zaufania - laureaci; Fot. arch.

Nadal możemy cieszyć się z rekordowo niskiego bezrobocia. Ale jest i druga strona medalu: poważne problemy wielu branż z pozyskaniem i utrzymaniem profesjonalistów.

Płaca to nie wszystko – liczy się także budowanie partnerstwa opartego na zaufaniu – napisał na portalu natemat.pl Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Laureaci Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

Już po raz dwunasty poznaliśmy laureatów Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, współorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Uroczystą Galę poprzedziła debata nt. kształcenia zawodowego jako remedium na braki kadrowe

Uroczysta gala odbyła się 28 listopada w warszawskim Centralnym Domu Technologii, a poprzedziła ją debata na temat kształcenia zawodowego jako remedium na braki kadrowe w strategicznych dla naszej gospodarki branżach – z udziałem wiceminister edukacji i nauki Marzeny Machałek, pełnomocnik rządu w Ministerstwie Finansów Katarzyny Szwarc, wiceprezesa KGHM Andrzeja Kensboka, wiceprezesa Skills Poland Marka Zająca oraz Magdaleny Zalewskiej z Portów Lotniczych. Paneliści byli zgodni: absolwenci są coraz bardziej świadomi i oczekują nakreślenia przez pracodawcę ścieżki rozwoju zawodowego. W wyścigu o kadry wygrywają kreatywni.

Wśród laureatów dominują spółki państwowe

Wśród laureatów, wyłonionych w głosowaniu przez Kapitułę, dominują spółki państwowe. Są to m.in. Totalizator Sportowy (kategoria Wolontariat), PKO Bank Polski (Motywacja), KHM Polska Miedź (Edukacja), Link4 (Rozwój i Cyfryzacja), PGE Polska Grupa Energetyczna (Lider ESG). Z grona przedsiębiorców spoza tego sektora nagrodę specjalną otrzymały Lidl Polska i Centrum Językowe Konik (firmy związane z Godłem „Teraz Polska”). Szczegółowe informacje o wyróżnionych wraz z uzasadnieniem można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Idea propagowania odpowiedzialnego społecznie biznesu

Statuetki laureatom wręczał m.in. wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Andrzej Czernek. Podkreślił, że u genezy Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” legła idea propagowania odpowiedzialnego społecznie biznesu. – Ten cel jest spójny z ideą Godła „Teraz Polska”, które wyróżnia jakość produktów i usług, gdyż doceniony i świadomy pracownik przyczynia się do wytwarzania wyrobów wysokiej jakości – powiedział Andrzej Czernek.

Odpowiedzialna polityka pracownicza standardem

Dzisiaj odpowiedzialna polityka pracownicza stała się standardem, a polskie firmy – zarówno państwowe, jak i prywatne – mogą się poszczycić wieloma unikatowymi programami. Nie wystarczy, by były one realizowane w jednej firmie, ale powinny stanowić wzór dla innych przedsiębiorców.

Tak, jak w gronie laureatów Godła „Teraz Polska” są zarówno małe, rodzinne firmy, jak i wielkie giełdowe spółki, tak i tutaj, w obszarze polityki pracowniczej, swój cenny wkład mogą wnieść i rynkowi giganci, i podmioty z sektora MŚP – stwierdza na zakończenie Krzysztof Przybył.
Udostępnij: