Przejdź do treści

XIII Konkurs Pracodawca Godny Zaufania – trwa nabór

Fot.arch./youtube.com

Trwa nabór do XIII edycji Konkursu Pracodawca Godny Zaufania, podczas którego nagrodzone zostaną firmy stwarzające przyjazne środowisko pracy i stawiające na innowacje. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2023 roku wypełniając formularz na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl.

Pracownicy nie chcą tracić kontaktu z biurem – system całkowicie zdalny jako pożądany wskazało zaledwie 18 proc.

Czego od pracodawców godnych zaufania oczekują potencjalni pracownicy? Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie organizatorów Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna 93 proc. ankietowanych chciałaby przynajmniej częściowo pracować zdalnie. Co ciekawe, pracownicy nie chcą tracić kontaktu z biurem – system całkowicie zdalny jako pożądany wskazało zaledwie 18 proc. Dla młodych ważne jest także by praca była także „sposobem na samorealizację i możliwością aktywnego wkładu w zmieniający się świat”.

Łącznie 68 proc. badanych zadeklarowało, że pracodawca godny zaufania to ten, który oferuje stabilność zatrudnienia

Pracownicy chętniej wybierają firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i cechują się niską rotacją zatrudnionych. Łącznie 68 proc. badanych zadeklarowało, że pracodawca godny zaufania to ten, który oferuje stabilność zatrudnienia. W tej kwestii widać też wyraźny trend, ponieważ w analogicznym badaniu przeprowadzonym 2021 r., 72 proc. ankietowanych wskazało, że ważna jest dla nich rozpoznawalność i pozycja rynkowa firmy także składające się na stabilność zatrudnienia.

Patronaty i Partnerzy

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Konkursu objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Statystyczny, Główny Inspektor Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Partnerem strategicznym Konkursu jest  Hasco-Lek SA. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, a Partnerem Strategicznym debat eksperckich w ramach Forum i Konkursu – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA. Partnerami merytorycznymi są: Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, Instytut Staszica, Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP).

Więcej o konkursie: www.pracodawcagodnyzaufania.pl.
Link do wideo: https://youtu.be/aypWlOk39Xg
Udostępnij: