Przejdź do treści

Dorastaj z nami: Gala wdzięczności dla bohaterów

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą gościli u siebie grupę dzieci, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc ojczyźnie i społeczeństwu.

Prezydent wraz z Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w 2023 r. dołączyły do fundacyjnej „rodziny”

Wśród gości znaleźli się m. in. 12-letni syn zmarłej na COVID-19 pielęgniarki, nastoletnia córka sapera, który zginął w czasie neutralizowania pocisków z czasów II wojny światowej, a także czterech synów wieloletniego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Wszyscy są podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami – poinformowała Agencja Informacyjna.

Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda wraz z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w 2023 r. dołączyły do fundacyjnej „rodziny”. Każde z dzieci miało okazję do bezpośredniej rozmowy z Parą Prezydencką, do opowiedzenia swojej historii i podzielenia się emocjami.

Państwo polskie ma obowiązek opiekować się swoimi funkcjonariuszami i ich najbliższymi – dziećmi, rodzinami

– To jest wielka radość dla Fundacji Dorastaj z Nami, ale także dla mnie i mojej żony, którzy czujemy się odpowiedzialni za ten ważny element – misji państwa polskiego, które ma obowiązek opiekować się swoimi funkcjonariuszami i ich najbliższymi – dziećmi, rodzinami. W momencie, gdy to wsparcie dla człowieka jest to znaczy, że państwo istnieje – oświadczył podczas uroczystości prezydent.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Grażyna Ignaczak–Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, Jacek Siewiera, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, prezesi przedsiębiorstw i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

Gala w Pałacu Prezydenckim, była okazją do złożenia podziękowań na ręce tych, którzy w sposób szczególny wspierają Fundację w jej działaniach

– Wszyscy tutaj zebrani: przedstawiciele instytucji państwowych z Panem Prezydentem na czele, prezesi wielkich i małych przedsiębiorstw a także my pracownicy Fundacji Dorastaj z Nami, jesteśmy dzisiaj z Wami po to, by podziękować Waszym Mamom i Tatom za służbę dla nas wszystkich. Za to, że możemy bezpiecznie dorastać, żyć i pracować w naszej Polsce – oświadczyła Magdalena Pawlak, prezes Fundacji.

Gala w Pałacu Prezydenckim, była też okazją do złożenia wyjątkowych podziękowań na ręce tych, którzy w sposób szczególny wspierają Fundację w jej działaniach. Statuetkę Fundacji otrzymała spółka Enea SA, która dołączyła do Koalicji: Razem dla Bohaterów. Jako wyraz wdzięczności za kontynuację współpracy w działaniach na rzecz osieroconych dzieci bohaterów – Logo Fundacji Dorastaj z Nami otrzymali: Orange Polska, Orlen, Boeing Polska, Fundacja BGK, PKO Bank Polski, Fundacja PZU oraz Fundacja Orlen.

Fundacja Dorastaj z Nami to organizacja pozarządowa, która od 2010 r. inspiruje różne grupy społeczne i biznesowe, aby działały razem na rzecz pomocy dzieciom strażaków, ratowników górskich, żołnierzy, policjantów oraz pracowników ochrony zdrowia walczących z covid-19. Głównym celem działania Fundacji Dorastaj z Nami jest długotrwałe wspieranie dzieci w okresie ich edukacji. Od chwili powołania, Fundacja Dorastaj z Nami objęła opieką ponad 300 dzieci.
Udostępnij: